REKLAMA

Napisz wniosek, zgarnij kasę

foto: pixabay.com

Ruszyła V edycja dolnośląskiego budżetu obywatelskiego. Pomysłodawcy projektów mogą liczyć nawet na 20 tys. zł.

Nowością jest wydłużony czas na zgłaszanie pomysłów. Chętni będą mieć na to miesiąc (od połowy lutego do połowy marca). W puli na sport i kulturę jest po 400 tysięcy złotych. Turystyka to 200 tys. zł. Na projekty dotyczące osób z niepełnosprawnościami, rozwoju społeczeństwa obywatelskiego oraz działań na rzecz seniorów do dyspozycji będzie po 100 tys. zł. Natomiast na rozwój rzemiosła - 50 tys. zł. Każdy projekt może liczyć na maksymalne dofinansowanie do 20 tys. zł. Tak jak w poprzednich edycjach Dolny Śląsk został podzielony na 5 subregionów: jeleniogórski, legnicki, wałbrzyski, wrocławski oraz miasto Wrocław, a każdy z nich będzie dysponować identyczną pulą 270 tys. zł. Głosowanie zgłoszonych projektów odbędzie się od 5 do 20 maja. Głosowanie będzie odbywać się przez: www.aktywny. dolnyslask.pl. Głosować mogą Dolnoślązacy, którzy ukończyli 16 lat. W ubiegłym roku na 162 projekty oddano łącznie 54 tys. głosów. Dofinansowano 74 zadania na łączną kwotę 1,3 mln zł.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Napisz wniosek, zgarnij kasę

Fot. Wikipedia.pl

W Domu Pomocy Społecznej w Ścinawce Dol. przebywa 96 mieszkańcom

Fot. Internet

Pokrzywdzony miał przypuszczenia, że jego pies znajduje się na terenie Lądka-Zdroju

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×