REKLAMA

Powiat Kłodzki: Wsparcie dla gmin położonych na terenach górskich

Powiat Kłodzki: Gminy na terenach górskich dostaną wsparcie finansowe

Fot. Moose Polska.org

Powiat Kłodzki: Gminy położone na terenach górskich mogą ubiegać się o pomoc finansową z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Co trzeba zrobić?

Powiat Kłodzki: Gminy położone na terenach górskich otrzymają pomoc finansową. Ma to po części zrekompensować straty spowodowane pandemią koronawirusa. 

 

Co to za projekt? 

Ta planowana uchwała to odpowiedź na sytuację gmin z terenów górskich związaną z pandemią koronawirusa. Ma ona przeciwdziałać negatywnym skutkom epidemii. Do branży turystycznej trafi część z ponad 20 mld zł, na które opiewa tarcza finansowa 2.0. Jeden miliard przeznaczony będzie bezpośrednio dla gmin górskich. 

Powiat Kłodzki - W lodówce trzymał amfetaminę. Kliknij, aby przeczytać

 

Kto może starać się o kasę? 

Wsparciem mają zostać objęte gminy, które w całości leżą w obrębie tych regionów: Sudety Wschodnie, Sudety Zachodnie, Sudety Środkowe, Beskidy Zachodnie, Obniżenie Orawsko-Podhalańskie, Łańcuch Tatrzański, Beskidy Środkowe, Beskidy Lesiste. O środki mogą również wnioskować gminy leżące w odległości do 10 km od granicy wymienionych regionów lub są w całości otoczone przez gminy górskie. Z Powiatu Kłodzkiego wniosek o dofinansowanie mogą składać: miasto i gmina Kłodzko, miasto i gmina Nowa Ruda, Polanica-Zdrój, Lądek-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Kudowa-Zdrój, Bystrzyca Kłodzka, Stronie Śląskie, Międzylesie, Radków, Szczytna i Lewin Kłodzki. 

 

Zasady działania funduszu

Podstawą wysokości dofinansowania będą wydatki, które gmina wyłożyła na inwestycje w latach 2016-2020. Dofinansowanie z programu wyniesie 40% rocznej wartości wydatków na inwestycje w tych latach. Jednak nie więcej niż 8 mln zł na jedną gminę. Gminy będą mogły ubiegać się również o dopłaty z tytułu straconych w I kwartale 2021 r. dochodów z podatku od nieruchomości. Chodzi o zwolnienia z tej daniny: gruntów, budynków i budowli związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej - z branży hotelarskiej i turystycznej. W tym wypadku dofinansowanie dla jednej gminy wyniesie 80% utraconych przez nią dochodów. Gminy będą mogły wnioskować do wojewodów o wsparcie w ciągu miesiąca od wejścia uchwały w życie. Następnie premier będzie miał miesiąc na wypłatę pieniędzy. 

Natalia Kołodziej, inf. Gov.pl 

 

Kliknij tutaj, aby zobaczyć zdjęcia z pożaru naczepy tira w Podzamku

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki: Wsparcie dla gmin położonych na terenach górskich

Powiat Kłodzki: Podsumowujemy najważniejsze informacje o szczepieniach. Ile osób z Powiatu Kłodzkiego udało się zaszczepić do połowy stycznia? Sprawdź dane.

Polanica-Zdrój: Funkcjonariusze policji ścigali młodego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Powiat Kłodzki: Zachęcamy do udziału w badaniu . Czy jesteś zadowolony z życia w swojej miejscowości?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×