REKLAMA

Kłodzko. Obywatelskie zgłoszenie do pijanego kierowcy

Kierowca miał blisko 2 promile

Kłodzko. Policjanci otrzymali informację, że ulicami Kłodzka jedzie kierowca, którego zachowanie wskazuje, że jest pijany. We wskazane miejsce wysłany został patrol drogówki. Policjanci zatrzymali kierującego samochodem osobowym. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 49-latek jest pijany. Po przebadaniu policjanci stwierdzili, że mężczyzna ma 1,8 promila alkoholu w organizmie. W takim stanie kierował on samochodem stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym.

Teraz 49-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu być może nie doszło do tragedii na drodze. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie ale i dla innych uczestników dróg. Policjanci apelują , aby reagować na zachowania kierujących, które mogą świadczyć o ich stanie nietrzeźwości. Każdy może powiadomić funkcjonariuszy pod numerem tel. 112. Policjanci każdorazowo sprawdzają zgłoszenia, nawet te anonimowe.

 

Podsumowanie działań policji w 2020 roku 

Z raportów policjantów wynika, że wykrywalność przestępstw kryminalnych polepszyła się i wynosi 71,4%. To o 1,4% więcej niż w roku 2019. Przestępczość zmalała o 75 dokonanych przestępstw. Odnotowano o 23 przestępstwa mniej z kategorii tych najbardziej uciążliwych społecznie, czyli: bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, kradzież cudzej rzeczy, kradzież samochodu, rozbój, kradzież z włamaniem oraz uszkodzenie mienia. Przestępczość gospodarcza wzrosła o 17 przypadków. Natomiast znacznie rośnie liczba popełnionych przestępstw narkotykowych. W policyjnych analizach przybyło ich o 60 więcej niż w roku 2019 - łącznie 204. Wykryto i znaleziono ponad 26 kg narkotyków. Policjanci zabezpieczyli mienie o łącznej wartości 5 mln zł.

Karolina Golak/Natalia Kołodziej

 

PRZECZYTAJ O TRAGICZNEJ ŚMIERCI DZIECKA W KŁODZKU

DOWIEDZ SIĘ, JAK DOSZŁO DO POŻARU MERCEDESA W ŻELAŹNIE

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kłodzko. Obywatelskie zgłoszenie do pijanego kierowcy

Fot. Zdzisław K. Polska-org

Lewin Kłodzki: W wyniku wypadku jedna osoba trafiła do szpitala.

Podczas pogrzebu, gdy rodzina chciała pożegnać zmarłą i poprosiła o otwarcie trumny, okazało się, że leżą w niej zamienione zwłoki. Jak doszło do tak tragicznej pomyłki?

Fot. Pixabay

Brytyjska odmiana koronawirusa daje inne objawy. Jakie?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×