REKLAMA

Sudecki GOPR pomógł w 2020 roku 278 osobom

Suecki GOPR szuka nowych ratowników

Fot. Archiwum GS GOPR

Sudecki GOPR. To był bardzo pracowity rok dla ratowników z grupy sudeckiej GOPR. Ratownicy wzięli udział w 274 zdarzeniach, udzielając pomocy 278 osobom.

 

>10 osobom nie udało się uratować życia

> czas trwania działań ratowniczych wyniósł 2027 godzin

> nasi ratownicy spędzili ponad 19300 godzin społecznie na działalności ratunkowej, szkoleniach i innych działaniach statutowych GOPR

> najczęściej dochodziło do wypadków turystycznych (178) i rowerowych (50)

> w 5 zdarzeniach ratowników wspierało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

 

Zostań ratownikiem

Jeśli kochasz góry, umiesz jeździć na nartach, chcesz pożytecznie spędzić czas pomagając innym, a dodatkowo mieszkasz w pobliżu rejonu działania wałbrzyskiej grupy GOPR to wstąp do ochotniczej służby ratowniczej w strukturach Grupy Sudeckiej GOPR. Osoba, która będzie chciała zasilić szeregi grupy,  musi mieć ukończone 18 lat oraz legitymować się minimum średnim wykształceniem. Aby zostać przyjętym w szeregi kandydatów na ratowników Grupy Sudeckiej GOPR należy do 26 lutego dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą wymagane dokumenty, które dostępne są na stronie internetowej.  W 2021 egzamin dla aplikantów na kandydatów odbędzie się 6 i 7 marca w Ośrodku Narciarskim Czarna Góra , w masywie Śnieżnika oraz ze względu na konieczność zachowania reżimu sanitarnego również w stacji Centralnej w Wałbrzychu (duża sala wykładowa). 

 

 

DOWIEDZ SIĘ CO STAŁO SIĘ Z MĘŻCZYZNĄ, KÓRY GROZIŁ POLICJANTOM ŚMIERCIĄ

PRZECZYTAJ, JAK DOSZŁO DO ŚMIERCI MĘŻCZYZNY W KŁODZKU

SPRAWDŹ, JAK ZAKOŃCZYŁ SIE POŻAR TIRA NA PODZAMKU

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Sudecki GOPR pomógł w 2020 roku 278 osobom

Polanica-Zdrój: Funkcjonariusze policji ścigali młodego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej.

Powiat Kłodzki: Zachęcamy do udziału w badaniu . Czy jesteś zadowolony z życia w swojej miejscowości?

Fot. Zieleniec Ski Arena

Stacje narciarskie w Powiecie Kłodzkim podpisały się pod apelem do Jarosława Gowina. Chcą zniesienia obostrzeń na stokach. Jakie podają argumenty?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×