REKLAMA

Porachują przyrodę

Park Narodowy Gór Stołowych przygotowuje się do wielkiej inwentaryzacji.

Przez 3 lata pracownicy będą oceniać stan przyrody ożywionej i nieożywionej. Wielkie rachowanie kosztować będzie 5,1 mln zł
29 października Bartosz Małek, dyrektor Parku Narodowego Gór Stołowych podpisał umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na dofinansowanie projektu ocena stanu zasobów przyrody ożywionej i nieożywionej. Nasz park dotację dostanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Całkowita wartość projektu to 5,1 mln zł z czego dofinansowanie ze środków Funduszy Europejskich wyniesie 4,3 mln zł. Termin realizacji projektu: 2019-2022. Dzięki niemu PNGS uzyska bardzo dokładne informacje o faunie i florze. Do niektórych zadań wykorzystane zostaną nowoczesne technologie teledetekcyjne, m.in. z udziałem dronów.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Porachują przyrodę

Program 500 plus kosztuje rocznie podatników ponad 24 mld zł, czyli dwa razy więcej niż uczelnie wyższe i aż 7 razy więcej niż kultura.

Dość dodatkowych opłat za wodę. Siedem wspólnot mieszkaniowych i 3 stowarzyszenia walczą o likwidację niesprawiedliwego podziały mieszkańców Bystrzycy Kłodzkiej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×