REKLAMA

Na górskim szlaku

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

foto: użyczone

W górach wokół Polanicy wszystko było na swoim miejscu - śliskie omszałe kamienie, strumyki płynące ścieżkami, szerokie leśne drogi, szutry, korzenie, mostki. Blisko 1200 osób ruszyło przez centrum uzdrowiska w tegorocznym Bike Maratonie.

Na dystansie MINI, który cieszy się wciąż rosnącym powodzeniem, triumfował Łukasz Rus (Pałac Sulisław MTB Team) przed Tomaszem Machem (Sportfuel.pl) i Damianem Pieszką (Pressing Bike System Ice Went Team). Pierwsza trójka kobiet: 1. Paula Bernaczek (Bike Center Atak Sport Świdnica Team), 2. Magdalena Zawierta (WKK Wieruszów Młodzik), 3. Marta Garnek (Dream Bike Bielawa). Trzeba odnotować start Aleksandry Podgórskiej (SGR Specialized), która pojechała MINI poza klasyfikacją, osiągając najlepszy czas wśród kobiet, a na mecie była. 6. OPEN. Klubową strategię na ten wyścig podobnie zrealizował teamowy kolega Podgórskiej Filip Helta, jako pierwszy przyjeżdżając na metę dystansu MEGA. Regulaminowym zwycięzcą jednak został oczywiście Gracjan Krzemiński (Mitsubishi Materials MTB Team). Drugi był Tomasz Dygacz (Odkrywcy Taurus), a trzeci Marcin Kawalec (IMmotion Specialized Skoda Gall ICM Team). Panie: 1. Anita Kaputa (KKW Whyte Nexelo), 2. Monika Strychar (Mitsubishi Materials MTB Team), 3. Alina Serafin (THP Team).
Dystans GIGA ma to do siebie, że jest na tyle elitarny, że ciężko do tego grona wskoczyć, na tyle trudny, że startują tam naprawdę najlepsi, na tyle długi, że ciągle bez problemu nawiązuje do mitycznego hasła "maraton MTB" oraz daje możliwość śledzenia walki na trasie przynajmniej przez trzy godziny. A zazwyczaj dzieje się tam sporo. W kategorii PRO M znów kolejność na mecie była wewnętrzną sprawą UCI MTB Team JBG Cryospace. Najpierw Mariusz Kozak, potem Mateusz Nieboras. Trzeci do mety dojechał Rafał Hebisz (SGR Specialized). Kontakt z czołówką trzymał jeszcze Bartosz Janowski (VW Samochody Użytkowe MTB Team) - potem różnice i straty były już większe. W klasyfikacji PRO K z dużą przewagą nad rywalkami wygrała znów Michalina Ziółkowska (VW Samochody Użytkowe MTB Team), druga była Aneta Imielska, a trzecia, teamowa koleżanka Ziółkowskiej - Anna Urban.
Po dwóch pierwszych edycjach Bike Maraton łapie krótki oddech, a 26 maja zapraszamy do Zdzieszowic na edycję nr 3.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (9): Na górskim szlaku

Obrazek użytkownika Hanka
 • Hanka
 • 28-05-2018

Brawo Polanica Zdr.
Obrazek użytkownika Hanka
 • Hanka
 • 28-05-2018

Brawo Polanica Zdr.
Obrazek użytkownika Hanka
 • Hanka
 • 28-05-2018

Brawo Polanica Zdr.
Obrazek użytkownika Hanka
 • Hanka
 • 28-05-2018

Brawo Polanica Zdr.
Obrazek użytkownika Hanka
 • Hanka
 • 28-05-2018

Brawo Polanica Zdr.
Obrazek użytkownika Sondaz
 • Sondaz
 • 28-05-2018

W poprzedniej kampanii nasz sondaż potwierdził się w 100% W Niedziele po wszystkich mszach pytaliśmy mieszkańców kto Burmistrzem przesyłanie 1123 osoby wynik . Bogusław Szpytma .....9% Dariusz Mikosa ..........28% Michal Piszko.............42% Tomasz Karolczak.........2% Henryk Urbanowski.....17% Żaden.......................... 2%
Obrazek użytkownika Sondaz
 • Sondaz
 • 28-05-2018

Druga tura Mikosa kontra Piszko .Zadalismy pytanie gdyby w wyborach wystartowli tylko Piszko i Szpytma wynik 67% Piszko 33% Szpytma .
Obrazek użytkownika Ankieta
 • Ankieta
 • 28-05-2018

Szpytma wszyscy tak mówią co chcą rozwoju .
Obrazek użytkownika Kiełbik
 • Kiełbik
 • 28-05-2018

Zastój , to najgorsza rzecz jaka może być , to powrót do przeszłości lat 70 tych 80 - tych , a mamy takie miejsca gdzie czas się zatrzymał , i można kręcić filmy z tych lat , bo nic a nic się nie zmieniło . Ludzie uciekają za chlebem w sina dal by jak najdalej od biedy i życia na pograniczu nędzy , takie miasto na wymarciu , miasto emerytów i rencistów , powoli , powoli umierające . I gdyby nie PIS wygrał wybory czy już było by zalane fala uchodzców , tych niechcianych w spadku z zachodu ?

foto: dolny-slask.org.pl

Pływalnia będzie zamknięta, bo na wniosek Krystiana Sęgi konserwator zabytków wszczął postępowanie dotyczące wpisania kompleksu basenowego do rejestru zabytków – poinformowały władze Bystrzycy Kł. To manipulowanie faktami dla przykrycia bezgranicznej niekompetencji – ripostuje zarząd Stowarzyszenia Przyjaciół Bystrzycy Kłodzkiej.

foto: pixabay.com

Sąd skazał go na rok więzienia za aferę w SOKU. Drugi proces, w sprawie przekrętu w PCK, wciąż trwa.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×