REKLAMA

Powiat Kłodzki. Kobieta oddała oszustom 50 tysięcy

Oszust podał się za syna kobiety

Fot. KWP Wrocław

Podał się za syna, odebrał od kobiety pieniądze. Co mu za to grozi?

Powiat Kłodzki.  Policjanci zatrzymali w Wałbrzychu 35-latka podejrzanego o udział w oszustwie. Zatrzymany mężczyzna w całym procederze pełnił rolę tak zwanego „odbieraka”. Pod legendą wypadku drogowego, w ubiegłym roku od mieszkanki powiatu kłodzkiego ,,odebrał” 50 tys. złotych. Teraz grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności. Do zdarzenia doszło w grudniu ubiegłego roku na terenie powiatu kłodzkiego. Wówczas do jednej z mieszkanek zadzwonił oszust, który podawał się za jej syna. W rozmowie telefonicznej przekazał jej nieprawdziwe informacje o rzekomym wypadku drogowym, jaki spowodował. Następnie poinformował ją o konieczności przekazania pieniędzy, aby uniknąć aresztu. Pokrzywdzona uwierzyła w opowieść. Po zakończonej rozmowie u kobiety zjawił się mężczyzna, któremu przekazała 50 tysięcy złotych. Gdy się zorientowała, że została oszukana powiadomiła policję.

35-latek usłyszał zarzut dotyczący oszustwa. Za tego typu przestępstwo grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują, żeby nie ufać osobom obcym. Nie przekazywać im żadnej gotówki! Nie robić przelewów bankowych! Nie zaciągać żadnych pożyczek, ani kredytów! Oszuści wykorzystują różne metody, żeby wzbudzić w nas zaufanie i pod tzw. legendą na: „wnuczka”, „syna”, „córkę”, „policjanta”, „prokuratora”, oraz inne osoby chcą pozbawić swoje ofiary pieniędzy.

 

PROKURATURA UJAWNIA SZCZEGÓŁY SEKSJI ZWŁOK 3-LETNIEJ HANI

PRZECZYTAJ O NOWYCH OBOSTRZENIACH

SPRAWDŹ JAK WSYŁAĆ KARTKĘ DO CHOREJ MONIKI

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Powiat Kłodzki. Kobieta oddała oszustom 50 tysięcy

Fot. Aneta Bajer

Nowa Ruda: Doszło do pożaru w budynku wielorodzinnym. Strażacy ewakuowali mieszkańców

Fot. Fundacja Itaka

Widziałeś tego mężczyznę? Zadzwoń do fundacji Itaka

Fot. FB/KPRM/ zrzut ekranu

Hotele zamknięte na majówkę, żłobki otwarte od 19 kwietnia. Jakie zmiany jeszcze nas czekają?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×