REKLAMA

Ujawniono nielegalne wyroby tytoniowe

Funkcjonariusze z Placówki SG w Kłodzku zatrzymali ponad 300 kg krajanki tytoniowej o wartości 210.000 zł

W poniedziałek dn.11.09.2017 r. funkcjonariusze, na terenie Wałbrzycha, zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy. W części ładunkowej pojazdu funkcjonariusze ujawnili duża ilość worków, w których jak się okazało znajdowała się krajanka tytoniowa bez wymaganych znaków akcyzy- informuje kpt. SG Rafał Potocki p.o. Rzecznika Prasowego Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Kierowca pojazdu 27-letni mieszkaniec Dolnego Śląska oświadczył, iż krajankę tytoniowa zakupił w celu dalszej odsprzedaży. Nielegalny towar o wadze prawie 310 kg i wartości niemal 210000 zł został zatrzymany. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego wyniosły 240 000 zł. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Kłodzku.

Mężczyźnie za przestępstwo paserstwa akcyzowego grozi wysoka grzywna i nawet do 3 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ujawniono nielegalne wyroby tytoniowe

Olbrzymie zainteresowanie ofertą sprzedaży pałacu w Bożkowie. Niewielu potencjalnych kupców jest jednak świadoma, ile trzeba włożyć w remont zabytku

 Kolejarze wyremontowali 3 km torów. Wydali na to 6,5 mln zł, ale są efekty

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×