REKLAMA

Ponad milion dla Bystrzycy

Gminy lącznie otrzymały ponad 20 mln zł

Fot. UM Bystrzyca Kł.

Pieniądze z Funduszu będzie można wykorzystać na inwestycje, takie jak remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, drogi, chodniki i in.

W piątek, 26 czerwca w Urzędzie Miasta i Gminy Radków senator Aleksander Szwed, w imieniu ministra Michała Dworczyka, przekazał burmistrzom i wójtom z powiatu kłodzkiego promesy na realizację inwestycji z Funduszu Inwestycji Samorządowych na łączną kwotę 20, 5 mln złotych. Do gminy bystrzyckiej trafi 1 399 577 zł. Symboliczny czek dla Bystrzycy Kłodzkiej z rąk senatora Aleksandra Szweda odebrała zastępca burmistrza Beata Hucaluk – Szpanier. Fundusz Inwestycji Samorządowych, powstał w ramach Tarczy Antykryzysowej 4.0, nazywany też „Tarczą dla Samorządów”, który ma pozwolić gminom zrekompensować mniejsze wpływy z podatków PIT i CIT powstałe w wyniku epidemii koronawirusa. Pieniądze z Funduszu będzie można wykorzystać na inwestycje, takie jak remonty szkół i przedszkoli, inwestycje w wodociągi i kanalizację, drogi, chodniki. Wysokość przekazanych środków zależy od wartości planowanych przez gminy i powiaty inwestycji.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ponad milion dla Bystrzycy

Fot. KPP Kłodzko

47-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego jechał z prędkością 115 km/h w obszarze zabudowanym

Po jednej stronie sądowej sali były burmistrz Kłodzka, a obecnie wicewojewoda dolnośląski, po drugiej zwykły mieszkaniec Kłodzka, który - jak sam przyznaje - ma problemy z alkoholem. Sprawa dotyczy spadku po zmarłej trzy lata temu kłodzczance.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×