REKLAMA

Spotkanie z twórcą - odwołane

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna im. M. Dąbrowskiej w Kłodzku z przykrością zawiadamia, że spotkanie z prof. Stanisławem Beresiem, zapowiedziane na 27 maja, z przyczyn niezależnych nie odbędzie się

Stanisław Bereś (ur. 1950); literaturoznawca, eseista, poeta, tłumacz; profesor Uniwersytetu Wrocławskiego (Instytut Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej). W latach 1987-93 wykładał na Uniwersytecie Charles de Gaulle`a w Lille (Francja). Redaktor „Telewizyjnych Wiadomości Literackich” TVP 2 (1996-2011) oraz „Latarnika” TVP Polonia (1997-98). Członek jury nagród literackich Nike (1996-2004) i Angelus (od 2006); redaktor naczelny serii Biblioteka Narodowa (od 2013). Autor trzech filmów dokumentalnych, trzech tomów poetyckich, ponad pół tysiąca artykułów i szkiców oraz 24 książek m.in.: Ostatnia wileńska plejada (1991), Uwięziony w śmierci (1992), Szuflada z Atlantydy (2002), Poètes de l`Apocalypse... (1991); Salon III Rzeczpospolitej t.1-2 (2006, 2008); Wojaczek wielokrotny (2008), Ocaleni z zatraty t.1-2 (2015) oraz bestsellerowych rozmów-rzek ze Stanisławem Lemem (Tako rzecze... Lem), Tadeuszem Konwickim (Pół wieku czyśćca), Andrzejem Sapkowskim (Historia i fantastyka) oraz rozmowy-delty Historia literatury polskiej w rozmowach (2002).

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Spotkanie z twórcą - odwołane

Za chwilę wybierzemy europosłów. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, czyli w okręgu numer 12, o sześć mandatów walczy 60 kandydatów. Sprawdziliśmy, jakie profity czerpać będą ci, którzy wygrają. Jedno jest pewne to mandat na bogato.

foto: użyczone

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. W tegorocznej edycji jury przyznało 7 nagród i 14 wyróżnień. W kategorii architektura i budownictwo drewniane wyróżnienie zdobył dusznicki młyn papierniczy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×