REKLAMA

Zawinęli przemytnika

W Fiacie wiózł lewy spirytus. W garażu miał 200 kg tytoniu.

Pogranicznicy z placówki w Kłodzku przechwycili towar bez polskich znaków akcyzy na kwotę ponad 318 tys. zł. W kontrolowanym Fiacie Fiorino funkcjonariusze straży granicznej znaleźli 8 kartonów z butelkami spirytusu bez polskich znaków akcyzy. Samochód należał do 55-letniego mężczyzny. Funkcjonariusze poszli za ciosem i skontrolowali także garaż zatrzymanego przemytnika. Okazało się, że 55-latek zmagazynował w nim 200 kg krajanki tytoniowej, wartej prawie 138 tys. zł oraz ponad 2 tys. litrów spirytusu o szacunkowej wartości 180 tys. zł. Zarówno krajanka tytoniowa, jak i alkohol nie miały polskich znaków akcyzy Wprowadzenie do obrotu takiej ilości nielegalnych wyrobów akcyzowych spowodowałoby uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy na kwotę ponad 265 tys. zł. Za przestępstwo skarbowe mężczyźnie grozi do 3 lat więzienia.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zawinęli przemytnika

Program 500 plus kosztuje rocznie podatników ponad 24 mld zł, czyli dwa razy więcej niż uczelnie wyższe i aż 7 razy więcej niż kultura.

Dość dodatkowych opłat za wodę. Siedem wspólnot mieszkaniowych i 3 stowarzyszenia walczą o likwidację niesprawiedliwego podziały mieszkańców Bystrzycy Kłodzkiej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×