REKLAMA

Bystrzycka Złota Jesień

W przedostatni piątek września zabrzmią pierwsze akordy III Bystrzyckiej Złotej Jesieni z Muzyką Organową

Tegoroczna impreza, która przebiegnie pod patronatem burmistrz Renaty Surmy - jak poprzednie – będzie odbywać się w kościele pod wezwaniem św. Michała Archanioła. Na cztery koncerty, na nią się składające, złożą się utwory określane mianem klasyki. W świątyni zagoszczą dzieła Bacha, Chopina, Szymanowskiego, Mendelssohna-Bartholdego, Franca i in. kompozytorów. Ale pojawią się również bliższe nam czasowo wytwory, m.in. w wersji gitarowej. Do bystrzyckiego kościoła zawitają organiści Mateusz Rzewuski, Lucas Chorosinski, Michal Novenko i Andrzej Chorosiński, sopranistka Anna Janis, gitarzysta Tadeusz Piotrowski. Swoje wykonania zaprezentują pedagodzy i uczniowie miejscowej Szkoły Muzycznej II stopnia.

Wszystkie koncerty w dniach: 22 i 29 września, 6 i 13 października rozpoczną się o godz. 19:30. Ich wiodącym instrumentem pozostaną XVIII-wieczne organy świdnickiej firmy Schlag & Söhne, których dźwięki wciąż są odkrywane przez znakomitych koncertmistrzów.

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Bystrzycka Złota Jesień

Olbrzymie zainteresowanie ofertą sprzedaży pałacu w Bożkowie. Niewielu potencjalnych kupców jest jednak świadoma, ile trzeba włożyć w remont zabytku

 Kolejarze wyremontowali 3 km torów. Wydali na to 6,5 mln zł, ale są efekty

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×