REKLAMA

Ładowarki są, aut jak na lekarstwo

Po Lądku – Zdroju i Polanicy także w Szczytnej naładujesz elektryczne auto.

Kolejna stacja ładowania elektryków powstała w ramach projektu „e-Sudety” w Szczytnej (ul. Wolności). To trzecie miejsce w powiecie kłodzkim, w którym można naładować samochód z silnikiem elektrycznym. Niebawem będą montowane kolejne stacje. W lutym tego roku pierwszą stację ładowania elektryków uruchomiono w Lądku-Zdroju (parking przy ul. Skłodowskiej-Curie). Można tam ładować dwa samochody jednocześnie. Problem w tym, że w całym powiecie kłodzkim w lutym był zarejestrowany tylko jeden samochód z napędem elektrycznym. Stanowisko do ładowania „elektryków” ma także Polanica-Zdrój. Znajduje się na parkingu przy ul. Dąbrowskiego.
Mrzonki Morawieckiego
Premier Mateusz Morawiecki kilkakrotnie zapewniał, że do 2025 r. w polskich urzędach zarejestrowany będzie milion aut elektrycznych. Tymczasem rejestracje aut zasilanych wyłącznie prądem stanowią zaledwie 0,09 proc. nowo rejestrowanych pojazdów (9 aut na 10 tys. rejestrowanych). Na razie w całej Polsce zarejestrowano 2,1 tys. elektrycznych aut.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Ładowarki są, aut jak na lekarstwo

Obrazek użytkownika adam
  • adam
  • 24-08-2019

Elektryków w tej chwili faktycznie jest niewiele, ale to wg mnie kwestia czasu jak ceny za samochody elektryczne zaczną spadać. Już teraz widać, że w elektromobilności jest potencjał. Stacje ładowania greenway'a można zobaczyć i w galeriach handlowych i w sklepach meblowych czy przy supermarketach. Ten rynek rządzi - jest na niego popyt w tej chwili. Więc i ceny za takie "cacuszka" kilka lat beda dostepne wszystkim.
Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na klodzko24.eu

foto: pixabay.com

Radny i były kłodzki poseł zawiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędującego burmistrza. Prokuratura wszczęła śledztwo. Sprawdzi dwa wątki.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×