REKLAMA

Kudowa-Zdrój: Festiwal polsko-czeski już w ten weekend

Kudowa-Zdrój: Miasto kolejny raz stanie się centrum kultury polsko-czeskiej.

Grafika: Organizator

Kudowa-Zdrój: Festiwal polsko-czeski rozpocznie się w piątek. To już 6. edycja wydarzenia. Twórcą festiwalu był znany i lubiany aktor Paweł Królikowski. Sprawdź co w programie.

Kudowa-Zdrój. Tegoroczna edycja Festiwalu Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej PL-CZ będzie pełna atrakcji. Bogaty program kulturalny, ważne spotkania i rozmowy, okraszone muzycznymi występami wyjątkowych czeskich i polskich artystów. Gościem specjalnym festiwalu będzie Agnieszka Holland.


Kogo możemy spotkać?

Poza czołową polską reżyserką, obecność na festiwalu potwierdzili: gitarzysta i wokalista Roman Hampacher, Zbigniew Czendlik, aktorki Joanna Kurowska, Katarzyna Dąbrowska, Joanna Jarmołowicz oraz aktorzy Artur Barciś i Marcin Januszkiewicz. Pojawi się również pisarz Mariusz Szczygieł i małżeństwo tancerzy Lenka Klimentova oraz Jan Kliment. Nie zabraknie gwiazdy polskiej estrady Stanisława Soyki. Będą dziennikarze Joanna Racewicz, Teresa Drozda oraz Mariusz Surosz, wokalistki Vendula Příhodová, Izabela Szafrańska oraz Dorota Barová i duety muzyczne: Lenda Kozub oraz Anna Jurksztowicz z, Krzysztofem Napiórkowskim.

Nie można zapomnieć również o najbliższych Pawła Królikowskiego. Na festiwalu obecna będzie żona - wspaniała aktorka Małgorzata Ostrowska-Królikowska, syn - aktor młodego pokolenia Antoni Królikowski oraz pozostałe dzieci.

<<W Nowej Rudzie trwa festiwal Olgi Tokarczuk - sprawdź relacje>>

 

Co w programie festiwalu?

W piątek, 23 lipca, na gości czeka między innymi: parada zabytkowych samochodów Náchod - Kudowa Zdrój, recital Romana Hampachera, spotkanie z Agnieszką Holland,r ecital Stanisława Sojki z zespołem oraz pokaz filmu „Szarlatan”.

W sobotę, 24 lipca, odbędą się: poczytanki dla dzieci, koncert konkursowy „Co Chech to muzykant, a Polakom w to gra”, spotkanie literackie „Smaki Kultury” - Mariusz Surosz w rozmowie z Teresą Drozdą oraz koncert Galowy “Praga/Kudowa Zdrój/Praga” - Mariusz Szczygieł, Kasia Dąbrowska, Izabela Szafrańska, Marcin Januszkiewicz, Antek Królikowski, Joanna Kurowska w repertuarze przebojów okresu międzywojennego z Polski i Czech. Wieczorem na gości czekać będzie kino samochodowe.

Ostatni dzień festiwalu to między innymi spotkania, rozmowy oraz recitale. Szczegółowy program TUTAJ.

<<Policyjny nalot na pałac w Gorzanowie. Sprawdź, co się tam wydarzyło>>

 

Autor: Zuza K. Wolska
Informacje: Organizator festiwalu

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Kudowa-Zdrój: Festiwal polsko-czeski już w ten weekend

Kobiecym Okiem: Letnie wydanie naszego magazynu cieszy się dużym zainteresowaniem. Już teraz możesz obejrzeć go w wersji cyfrowej.

W Kłodzku powstała dyskoteka. Dziś nastąpi jej otwarcie. Jak wygląda?

Fot. Canva

Kłodzko: Wczoraj przed północą, dzięki wzorowej obywatelskiej interwencji, zatrzymano kobietę, która “na podwójnym gazie” jechała po alkohol.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×