REKLAMA

Uczniowski koncert

Niemal co pół roku w szkołach muzycznych są organizowane popisy uczniowskie

 

 

Ich celem jest zaprezentowanie umiejętności nabytych przez młodych artystów podczas cyklu lekcji. I temu celowi służył wtorkowy koncert pt. „Nowy rok bieży”, który odbył się w przepięknej auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej. Jego bohaterami byli instrumentaliści i wokalistki miejscowej Szkoły Muzycznej II stopnia, a wśród słuchaczy znaleźli się nie tylko nauczyciele i członkowie ich rodzin. Obecna była wiceburmistrz Beata Hucaluk-Szpanier, kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Kornelia Wenc-Szumigalska i dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Ewelina Walczak.

 

Prowadzący to kulturalne wydarzenie dyrektor SM II st. Tadeusz Piotrowski bardzo sympatycznie prezentował poszczególnych wykonawców, akcentując ich dotychczasowe osiągnięcia. Okazuje się, że w tym gronie są laureaci bądź laureatki międzynarodowych, krajowych czy regionalnych festiwali lub przeglądów muzycznych, jak np. Ida Szebla, Magdalena Dołgoszyja czy Szymon Wejcht i Natan Szwedkowicz. Ich sukcesy, to niemała zasługa nauczycieli z nimi pracujących niemal na co dzień, sukcesywnie podnoszących poprzeczkę wymagań – adekwatnie do nabytych umiejętności.

 

Ale ten koncert był też sceną dla debiutantów – uczniów klas pierwszych SM II st. Wypadli doskonale!

bystrzycaklodzka.pl

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Uczniowski koncert

Ustawa o kołach gospodyń wiejskich weszła w życie 29 listopada. Pomoże im, czy sparaliżuje?

Sto nowych miejsc parkingowych. Przy wjeździe i wyjeździe automaty.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×