REKLAMA

Dziki zachód za oknami

foto: Wikipedia

Mieszkańcy ul. Kolonia w Bystrzycy Kłodzkiej wciąż czekają na decyzję wojewody. Żyją w wielkim stresie, bo boją się, że tuż obok ich domów powstanie strzelnica.

Władze Bystrzycy Kłodzkiej podjęły kontrowersyjną decyzję o wydzierżawieniu gminnych gruntów pod strzelnicę, nie tylko bez skonsultowania tego ze swoimi mieszkańcami, ale nawet bez powiadomienia ich o tym szatańskim planie. Ludzie robią teraz wszystko, aby zablokować inwestycję. Na razie pomocne okazały się deszcze, po których roboty przerwano. Przypomnijmy. Mieszkańcy ul. Kolonia o inwestycji dowiedzieli się w marcu, kiedy inwestor zaczął wycinać krzaki. Rozpoczęli nierówną walkę z urzędami. Zaczęli pisać do burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej, Starostwa Powiatowego w Kłodzku, wojewody, nadzoru budowlanego i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. - Mamy nadzieję, że wojewoda zablokuje budowę strzelnicy – mówią zrozpaczeni mieszkańcy. - Chcemy wynająć dobrego adwokat, który będzie reprezentował nasze interesy – zapowiadają. Nową przesłanką, dzięki której postępowanie może być wznowione, jest ekspertyza ornitologiczna, która jednoznacznie wskazuje, że na terenie sąsiadującym ze strzelnicą występuje siedlisko lęgowe derkacza.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Dziki zachód za oknami

Fot. polska-org.pl

Sytuacja w Piszkowicach jest opanowana. Tak poinformowała na swoim profilu w mediach społecznościowych Henryka Szczepanowska. - Mamy pierwsze kontakty z potencjalnymi chętnymi do pracy. Mamy czysty, wolny od COVID oddział i tylko sześcioro dzieci odizolowanych. Wszyscy pracownicy w zakładzie są zdrowi, nie ma kolejnych zakażeń. Od poniedziałku pojedyncze osoby wracają do pracy, pozostali pozostają w domowych kwarantannach - napisała. Ciągle jednak potrzebni są: pielęgniarki, ratownicy i pomoc medyczna do pracy, ale w zwykłym systemie zmianowym na określonych warunkach finansowych.

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×