REKLAMA

Będzie ścieżka rowerowa

W Kłodzku ruszyła budowa ścieżki rowerowej. Będzie gotowa jesienią. Połączy obrzeża miasta. Będzie mierzyć ponad 4 km.

Kłodzko pozyskało blisko 2,5 mln zł ze środków UE na budowę ścieżki rowerowej. Właśnie ruszyła budowa. Trasa dla jednośladów będzie przebiegać od ul. Nowy Świat, przez ulice Traugutta, Zawiszy Czarnego, Daszyńskiego, Malczewskiego, Kusocińskiego, do dróg polnych w kierunku Krosnowic. – Do tej pory Kłodzko nie miało takiej ścieżki rowerowej – mówi Michał Piszko, burmistrz Kłodzka. – Nie ma chyba żadnej wątpliwości, że jest ona potrzebna. Zresztą wielokrotnie podczas moich spotkań z mieszkańcami słyszałem, że właśnie ścieżki rowerowe są oczekiwane – dodaje. W ramach inwestycji wykonana zostanie droga rowerowa, ciągi pieszo-rowerowe o łącznej długości 4,2 km i szerokości od 2 do 3 m. Wykonane zostaną urządzenia bezpieczeństwa ruchu: balustrady, odpowiednie oświetlenie, pochylnie zjazdowe dla rowerzystów. Ścieżka powstanie w ramach projektu pn. „4 Doliny - Inwestycje ograniczające indywidualny ruch zmotoryzowany w centrach miast”, realizowanego w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Kłodzkiej, Gminą Bardo i Polanicą-Zdrojem. Propozycję przebiegu ścieżek przedstawiło Stowarzyszenie Rowerowe Ziemi Kłodzkiej 4 Doliny. Całkowity koszt inwestycji to 2,8 mln zł.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Będzie ścieżka rowerowa

Płacz i błaganie o pomoc dotarły do nasze redakcji, aż z Niemiec. W Dortmundzie, polskiej rodzinie pochodzącej z Nowej Rudy odebrano nowo narodzone dziecko.

Do tragedii doszło nad ranem w Nowej Rudzie. Nie żyją trzy osoby. Dwie trafiły do szpitala.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×