REKLAMA

Będzie ścieżka rowerowa

W Kłodzku ruszyła budowa ścieżki rowerowej. Będzie gotowa jesienią. Połączy obrzeża miasta. Będzie mierzyć ponad 4 km.

Kłodzko pozyskało blisko 2,5 mln zł ze środków UE na budowę ścieżki rowerowej. Właśnie ruszyła budowa. Trasa dla jednośladów będzie przebiegać od ul. Nowy Świat, przez ulice Traugutta, Zawiszy Czarnego, Daszyńskiego, Malczewskiego, Kusocińskiego, do dróg polnych w kierunku Krosnowic. – Do tej pory Kłodzko nie miało takiej ścieżki rowerowej – mówi Michał Piszko, burmistrz Kłodzka. – Nie ma chyba żadnej wątpliwości, że jest ona potrzebna. Zresztą wielokrotnie podczas moich spotkań z mieszkańcami słyszałem, że właśnie ścieżki rowerowe są oczekiwane – dodaje. W ramach inwestycji wykonana zostanie droga rowerowa, ciągi pieszo-rowerowe o łącznej długości 4,2 km i szerokości od 2 do 3 m. Wykonane zostaną urządzenia bezpieczeństwa ruchu: balustrady, odpowiednie oświetlenie, pochylnie zjazdowe dla rowerzystów. Ścieżka powstanie w ramach projektu pn. „4 Doliny - Inwestycje ograniczające indywidualny ruch zmotoryzowany w centrach miast”, realizowanego w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Gmin Ziemi Kłodzkiej, Gminą Bardo i Polanicą-Zdrojem. Propozycję przebiegu ścieżek przedstawiło Stowarzyszenie Rowerowe Ziemi Kłodzkiej 4 Doliny. Całkowity koszt inwestycji to 2,8 mln zł.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (5): Będzie ścieżka rowerowa

Obrazek użytkownika Kazik
  • Kazik
  • 23-06-2018

Super sprawa a jak pięknie oświetlony jest juz park a będzie jeszcze ładniej a Pan Motyka z byłym chcieli to zablokować .
Obrazek użytkownika TomCruose
  • TomCruose
  • 23-06-2018

Ta inwestycja nigdy by nie ujzala siwiatła realizacji gdyby nie radny Tomasz Karolczak to jego sukces tej wspaniałej inwestycji służącej mieszkańcom i poprawie bezpieczeństwa .Tomasz Tomasz Karolczak
Obrazek użytkownika X
  • X
  • 23-06-2018

Niestety, Tomasz Karolczak to bardzo mierny radny. A pisanie, że wszystko co jest sukcesem w mieście to jego sukces - to jest nie prawda. Taka dziwna propaganda. A nazwa projektu 4 Doliny pochodzi od nazwy Stowarzyszenia Rowerowego Ziemi Kłodzkiej "4 Doliny", które zaproponowało przebieg budowanej ścieżki rowerowej.
Obrazek użytkownika TomCruose
  • TomCruose
  • 24-06-2018

Kto obstawal za ta inwestycja kto ja poparł podnosząc dłoń kto był za rewitalizacja całego parku wokół twierdzy Tomasz Karolczak .Mierny radny bzdury bzdury najaktywniejszy najwięcej uchwał najwięcej interpelacji działacz społeczny ratujacy sport w mieście . Mierny bo patrzy wam na ręce Mierny bo chciał audytu brak jego dodał byłemu skrzydeł .Mierny bo widział jak Jasiu wszechwiedzacy a tak naprawdę nic niewidzacy wszystko co wziął swoje ręce przegrywał Mecenasik z Koziej Wolki .Jak Piszko przegra a przegra to zasługa Jasia . Jasiu nadaje się jedynie do kabaretu a nie do rzadzenia doradzać może przy goleniu wąsów i to ? Tomasz Karolczak innowacja ,rozwój,nowoczesność .
Obrazek użytkownika TomCruose
  • TomCruose
  • 24-06-2018

Gdyby nie Tomasz Karolczak Piszko nigdy niebył by burmistrzem nigdy . To Tomasz Karolczak rozbroil byłego o dał sukces wyborczy Piszko to strateg i spin doktor w jednej osobie. Potwierdzi to radny Damian który wierze ze obudzi się z snu Piszko przegranego i poprze Tomasza Karolczaka sukcesora.

Za chwilę wybierzemy europosłów. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, czyli w okręgu numer 12, o sześć mandatów walczy 60 kandydatów. Sprawdziliśmy, jakie profity czerpać będą ci, którzy wygrają. Jedno jest pewne to mandat na bogato.

foto: użyczone

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. W tegorocznej edycji jury przyznało 7 nagród i 14 wyróżnień. W kategorii architektura i budownictwo drewniane wyróżnienie zdobył dusznicki młyn papierniczy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×