REKLAMA

Zamurowali na 100 lat

Zamurowano w kłodzkiej twierdzy kapsułę czasu. Szczelnie zabezpieczona metalowa skrzynia ma przeleżeć w ziemi 100 lat.

Co trafi ło do kapsuły? Wpisy, notatki, pamiątki od mieszkańców i list od burmistrza, aktualne gazety, zdjęcia, rzeczy przekazane przez instytucje działające w mieście, a nawet menu jednej z restauracji i butelka wina. Za sto lat osoby, które otworzą kapsułę czasu będą mogły dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o obecnych mieszkańcach Kłodzka. Rzeczy do kapsuły przekazało kilkadziesiąt osób i instytucji, między innymi: 47 Pułk Piechoty Pruskiej - Twierdza Kłodzko; Leszek Majewski, przewodnik turystyczny; Chór Lutnia; Kłodzkie Bractwo Rycerskie; Tomasz Duszyński autor kryminału retro „Glatz”; kłodzki Uniwersytet III wieku.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Zamurowali na 100 lat

Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na klodzko24.eu

foto: pixabay.com

Radny i były kłodzki poseł zawiadomili prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędującego burmistrza. Prokuratura wszczęła śledztwo. Sprawdzi dwa wątki.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×