REKLAMA

Działa ścianka w Słupcu

Od połowy kwietnia działa ścianka wspinaczkowa w nadszybiu szybu Nowy I w dzielnicy Słupiec. Powspinać się może każdy, kto nie boi się wysokości. Ścianka ma 58 metrów i jest najwyższą ścianką wspinaczkową w Polsce.

Wyczynowcy, którzy sporty ekstremalne uprawiają na co dzień wiedzą jak wygląda początek przygody ze wspinaczką i jak się do niej przygotować. Jednak nie tylko zaprawieni w boju wspinają się w dzielnicy Słupiec. Często to właśnie amatorzy chcą poczuć przypływ adrenaliny i wybierają wspinaczkę.
Pierwszy raz
- Wybierając się na ściankę wspinaczkową należy zabrać ze sobą obuwie zmienne (np. adidasy, trampki). Powinno być dobrze dopasowane do stopy. Warto też założyć na siebie wygodne ubranie niekrępujące ruchów - podpowiada Agnieszka Polanowska, kierownik marketingu miejskiej spółki Centrum Turystyczno-Sportowe, które zarządza ścianką.
- Osoby będące po raz pierwszy na ściance wspinaczkowej mogą liczyć na pomoc operatora ścianki - dodaje.
Sport ekstremalny
Wspinaczka ściankowa zalicza się do sportów ekstremalnych. Z oferty korzystają tak naprawdę dwie grupy. Jest to młodzież szkolna, którą instruktorzy szkolą i u której próbują rozbudzić pasję i miłość do uprawiania tego typu sportów oraz tzw. wyczynowcy. Z tej drugiej grupy do Nowej Rudy przyjeżdżają powspinać się wyczynowcy z całej Polski.
- Każdy chętny może przyjść i spróbować swoich sił. Na pomoc może liczyć ze strony naszego instruktora. Dla pewności lepiej jest zadzwonić i zapytać o możliwość wspinania się czy też obłożenia na ściance - zachęca Agnieszka Polanowska.
Chętni do wspinaczki muszą przed rozpoczęciem wspinaczki wypełnić specjalne oświadczenie. Ścianka czynna jest od poniedziałku do niedzieli w godz. od 10.00 do 20.00.
Dodatkowo w każdą środę odbywają się szkolenia podstawowe dla osób początkujących z asekuracji w układzie na wędkę. Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest ukończenie 16 lat.
Od 3 lat u nas
Ścianka wspinaczkowa działa u nas od trzech lat. Ma 58 metrów i jest najwyższą ścianką wspinaczkową w Polsce. Na jej budowę wydano 2,5 miliona złotych. W ciągu trzech lat ściankę odwiedziło ok. 10 tysięcy osób. W tym roku na jej funkcjonowanie miasto przeznaczy ponad 138 tys. zł. Pieniądze zostaną wydane na wynagrodzenia, opłacenie rachunków za prąd i wodę, wywóz nieczystości, monitoring oraz na konserwację sprzętu. Jednak wydatki z budżetu miasta i Funduszy Europejskich na nadszybie będą w tym roku o wiele większe. W planach jest bowiem dokończenie remontu tego miejsca. Ma powstać punkt widokowy na szczycie wieży. Będzie się można do niej dostać windą, ale też schodami, które mają w najbliższych miesiącach być tam montowane. 85 procent funduszy na ten cel pochodzić będzie z Funduszy Europejskich. Pozostałą kasę trzeba będzie znaleźć w budżecie miasta.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (8): Działa ścianka w Słupcu

Obrazek użytkownika Kornel
 • Kornel
 • 12-05-2018

Brawo Kiliński tak dalej .
Obrazek użytkownika Kornel
 • Kornel
 • 12-05-2018

Brawo Kiliński tak dalej .
Obrazek użytkownika Maciek
 • Maciek
 • 13-05-2018

Nowa Ruda liderem Kiliński to rozwój .
Obrazek użytkownika Maciek
 • Maciek
 • 13-05-2018

Nowa Ruda liderem Kiliński to rozwój .
Obrazek użytkownika Maciek
 • Maciek
 • 13-05-2018

Nowa Ruda liderem Kiliński to rozwój .
Obrazek użytkownika Maciek
 • Maciek
 • 13-05-2018

Nowa Ruda liderem Kiliński to rozwój .
Obrazek użytkownika Maciek
 • Maciek
 • 13-05-2018

Nowa Ruda liderem Kiliński to rozwój .
Obrazek użytkownika Redaktor
 • Redaktor
 • 15-05-2018

Nowa gazeta w Radkowie! Już wkrótce nowy bezpłatny magazyn radkowski. Do Waszych skrzynek trafi nowy bezpłatny magazyn o gminie Radków! W pierwszym numerze przedstawiamy kto jest kim w radkowskim magistracie: ujawniamy powiązania rodzinne i wcześniejsze miejsce pracy wielu urzędników. Przedstawimy też kopie dokumentów świadczących o "fachowości" obecnych pracowników ratusza. Ponadto zestawienie środków unijnych pochodzących z ZIT pozyskanych przez Radków i dla porównania gminy Mieroszów i wiejską Nowa Ruda. Zapraszamy też do lektury najnowszego sondażu i prezentacji (potencjalnych) kandydatów na burmistrza Radkowa

foto: pixabay.com

Sąd skazał go na rok więzienia za aferę w SOKU. Drugi proces, w sprawie przekrętu w PCK, wciąż trwa.

foto: pixabay.com

Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi pozyskało dotacje na wykonanie I etapu prac związanych z remontem dachu Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×