REKLAMA

III Maraton zumby

Charytatywny Maraton Zumby pod patronatem burmistrz Renaty Surmy i starosty kłodzkiego Macieja Awiżenia

Już w najbliższą niedzielę, 5 bm., w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Słowackiego 4 dojdzie do szlachetnej imprezy. Będzie nią III Bystrzycki Charytatywny Maraton Zumby pod patronatem burmistrz Renaty Surmy i starosty kłodzkiego Macieja Awiżenia. Przez trzy godziny ma dominować muzyką i taniec oraz gest od serca. A ten ostatni szczególnie jest potrzebny trzyletniej Lence Wierzbowskiej, która jest dzieckiem paliatywnym, nieuleczalnie chorym. To dla niej jest przewidziany dochód z maratonu.

Jak informuje Agnieszka Rycyk, która jest inicjatorem wydarzenia, zespół Patau, który występuje u Lenki, to najrzadziej występująca i jednocześnie najcięższa postać trisomii. Cechuje go wielowadzie. Lenka urodziła się z rozszczepem wargi i podniebienia, nie chodzi, nie widzi, nie mówi. Przeszła już operację wargi i podniebienia. Dziewczynka od urodzenia jest leczona i rehabilitowana. Wymaga ciągłej opieki. W przyszłości czeka ją operacja oczu, która przyniesie nadzieję na to, że Lenka zobaczy świat.
Poza Agnieszką – instruktorką zumby - w latynoamerykańskie rytmy i wspaniały nastrój wprawią wszystkich instruktorki tego tańca: Karolina Kruk (Bystrzyca Kłodzka), Agnieszka Makarewicz (Bystrzyca Kłodzka), Anna Piędel (Domaszków) oraz Agnieszka Malik (Ząbkowice Śląskie).

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): III Maraton zumby

Za chwilę wybierzemy europosłów. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, czyli w okręgu numer 12, o sześć mandatów walczy 60 kandydatów. Sprawdziliśmy, jakie profity czerpać będą ci, którzy wygrają. Jedno jest pewne to mandat na bogato.

foto: użyczone

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. W tegorocznej edycji jury przyznało 7 nagród i 14 wyróżnień. W kategorii architektura i budownictwo drewniane wyróżnienie zdobył dusznicki młyn papierniczy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×