REKLAMA

III Maraton zumby

Charytatywny Maraton Zumby pod patronatem burmistrz Renaty Surmy i starosty kłodzkiego Macieja Awiżenia

Już w najbliższą niedzielę, 5 bm., w hali sportowo-widowiskowej przy ul. Słowackiego 4 dojdzie do szlachetnej imprezy. Będzie nią III Bystrzycki Charytatywny Maraton Zumby pod patronatem burmistrz Renaty Surmy i starosty kłodzkiego Macieja Awiżenia. Przez trzy godziny ma dominować muzyką i taniec oraz gest od serca. A ten ostatni szczególnie jest potrzebny trzyletniej Lence Wierzbowskiej, która jest dzieckiem paliatywnym, nieuleczalnie chorym. To dla niej jest przewidziany dochód z maratonu.

Jak informuje Agnieszka Rycyk, która jest inicjatorem wydarzenia, zespół Patau, który występuje u Lenki, to najrzadziej występująca i jednocześnie najcięższa postać trisomii. Cechuje go wielowadzie. Lenka urodziła się z rozszczepem wargi i podniebienia, nie chodzi, nie widzi, nie mówi. Przeszła już operację wargi i podniebienia. Dziewczynka od urodzenia jest leczona i rehabilitowana. Wymaga ciągłej opieki. W przyszłości czeka ją operacja oczu, która przyniesie nadzieję na to, że Lenka zobaczy świat.
Poza Agnieszką – instruktorką zumby - w latynoamerykańskie rytmy i wspaniały nastrój wprawią wszystkich instruktorki tego tańca: Karolina Kruk (Bystrzyca Kłodzka), Agnieszka Makarewicz (Bystrzyca Kłodzka), Anna Piędel (Domaszków) oraz Agnieszka Malik (Ząbkowice Śląskie).

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): III Maraton zumby

Wybory parlamentarne 2019 nadchodzą wielkimi krokami. Już 13 października Polacy pójdą do urn. To doskonała okazja, by zostać członkiem komisji wyborczej. Trwa nabór kandydatów. Jakie warunki trzeba spełnić i ile można zarobić?

Trwa wyścig o podbój kosmosu. Od niedawna uczestniczą w nim także polskie firmy i naukowcy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×