REKLAMA

Muzeum z kamykami

Wielkimi krokami zbliża się otwarcie Muzeum Minerałów w Suszynie. Powstało ono w murach dawnej remizy.

Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa, zapowiada, że muzeum będzie można zwiedzać jeszcze przed Nowym Rokiem.
Nie obyło się bez opóźnień, ale teraz wszystko jest już zapięte na ostatni guzik. Przebudowy zabytkowej remizy strażackiej w Suszynie i przystosowania jej do pełnienia funkcji Muzeum Minerałów podjęła się firma OLIWIA Dominik Konefał z Nowej Rudy. Realizację zadania wykonawca wycenił na 174 tys. zł. Była to najkorzystniejsza oferta i władze Radkowa dały zielone światło. - Sądzę, że muzeum otworzymy między Świętami Bożego Narodzenia, a Nowym Rokiem. Chciałbym, aby w chwili otwarcia było wypełnione eksponatami. Żeby żyło – mówi Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. – W muzeum zobaczymy m.in. wystawę minerałów i kruszyw pochodzących z Suszyny takich jak agat, jaspis i grafit. Zobaczymy jak wyglądają już obrobione i oprawione minerały. Będą też kompozycje suszu oraz zdjęcia przedstawiające dawną szkółkę szybowcową, która kiedyś funkcjonowała w Suszynie – dodaje samorządowiec. Warto przypomnieć, że już w latach 60 XX wieku do Suszyny przyjeżdżali m.in. studenci poszukujący półszlachetnych kamieni. Niewielka Suszyna została obdarowana przez naturę w bogactwo kamieni takich jak agat, kryształ górski, ametyst, jaspis, kwarc różowy i agat szczelinowy To bogactwo samorządowcy chcą wykorzystać, by promować wieś. Duża część eksponatów, które zobaczymy w muzeum pochodzi ze zbiorów mieszkańców Suszyny.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Muzeum z kamykami

14 czerwca rozpoczną się Dni Stronia Śląskiego. Najpierw będzie wręczenie Odznaki Honorowej za Zasługi Dla Gminy Stronie Śląskie, a później będzie zabawa.

Za pobicie został skazany na 8 miesięcy pozbawienia wolności. W marcu Sąd penitencjarny wyraził zgodę, aby karę odbywał w ramach dozoru elektronicznego. Tylko czy z więzienną bransoletą może chodzi na piwo do restauracji?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×