REKLAMA

Z paragrafami i promilami siadają za kółko

Pijani kierowcy bez uprawnień. Jeżdżą i kpią z policji i sądów.

Tylko w jeden dzień (28 września) i tylko w Kłodzku policjanci z drogówki zatrzymali dwóch kierowców, którzy po drogach publicznych jeździć nie powinni. Na terenie gminy wiejskiej Kłodzko mundurowi zatrzymali do kontroli auto, którym kierowała 28-letnia kobieta. - Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, okazało się, że zatrzymana kobieta posiada dwa sądowe zakazy prowadzenia pojazdów. Ponadto wobec 28-latki wydana została decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania samochodami – informuje Wioletta Martuszewska, rzecznik prasowa kłodzkiej policji. Jakby tego było mało, to jeszcze ustalono, że we wrześniu tego roku 28-latka dwukrotnie była już zatrzymywana przez policje za kierowanie samochodem pomimo sądowych zakazów. Teraz mieszkanka powiatu kłodzkiego odpowie karnie. Pewnie dostanie trzeci zakaz. Tylko, czy będzie on respektowany? Drugi pirat drogowy złapany 28 września to 37-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Ten gnał przez miasto pijany. Badanie wykazało u niego 2 promile alkoholu. Ponad to okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tys. zł kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat. Ten ma już dożywotni zakaz więc będzie miał dożywocie plus 10 lat. Brawo! Skoro w Kłodzku w jeden dzień złapano dwoje kierowców, którym sąd zakazał siadania za kółko, to ilu takich piratów jeździ po szosach w całym kraju?

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Z paragrafami i promilami siadają za kółko

Druga fala pandemii skutkuje zwiększoną liczbą wniosków o wsparcie działań przeciwkryzysowych samorządów, systemu ochrony zdrowia, służb sanitarnych, ośrodków pomocy społecznej i innych instytucji przez żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej. Aby usprawnić proces zamawiania wsparcia w marcu powstała „Platforma Wsparcia WOT”, dzięki której proces wnioskowania o pomoc wojska został maksymalnie uproszczony i odbiurokratyzowany.

Fot. MM

Protestujący w obronie praw kobiet zebrali sie przed biurem senatorskim Aleksandra Szweda z PiS.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×