REKLAMA

Nie ma turystów, nie ma dudków

Brak turystów to brak opłat uzdrowiskowych. Polnica-Zdrój, w związku z koronawirusem, tylko na tym popłynęła już na ok. milion zł

W uzdrowiskach turyści i kuracjusze płacą opłatę uzdrowiskową. W Polnicy-Zdroju to 4 zł za dzień. Dla gminy to spore pieniądze, zwłaszcza że drugie tyle co zbierze, dostaje z ministerstwa finansów. - Początek roku 2020 był bardzo dobry. W lutym i marcu miesięczne wpływy z opłaty uzdrowiskowej sięgały 200 tys. zł – mówi Mateusz Jellin, burmistrz kurortu. - W kwietniu i maju spadły prawie do zera – dodaje. To strata rzędu pół miliona, a z rządową dopłatą uzdrowisko straciło już milion zł. Brak turystów dał się mocno we znaki także Miejskiemu Zakładowi Komunalnemu. W hotelach, sanatoriach i pensjonatach spadło zużycie wody i co za tym idzie odprowadzania ścieków. - Spółka utrzymuje urządzenia i zatrudnia ludzi, a nie ma dochodów, bo pobór wody jest znikomy – argumentuje Jellin i wylicza, że z tego tytułu miejska spółka straciła już 2 mln zł.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Nie ma turystów, nie ma dudków

Fot. polska-org.pl

Sytuacja w Piszkowicach jest opanowana. Tak poinformowała na swoim profilu w mediach społecznościowych Henryka Szczepanowska. - Mamy pierwsze kontakty z potencjalnymi chętnymi do pracy. Mamy czysty, wolny od COVID oddział i tylko sześcioro dzieci odizolowanych. Wszyscy pracownicy w zakładzie są zdrowi, nie ma kolejnych zakażeń. Od poniedziałku pojedyncze osoby wracają do pracy, pozostali pozostają w domowych kwarantannach - napisała. Ciągle jednak potrzebni są: pielęgniarki, ratownicy i pomoc medyczna do pracy, ale w zwykłym systemie zmianowym na określonych warunkach finansowych.

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×