REKLAMA

Karel Čapek: „Daszeńka, czyli żywot szczeniaka”

Teatr w Kłodzku zaprasza na spektakl

Karel Čapek to jeden z najważniejszych czeskich pisarzy XX wieku. Żył w latach 1890 -1938. W Polsce największą popularnością cieszyła się powieść dla dzieci Daszeńka, czyli żywot szczeniaka, opowiadająca o przygodach psa foksteriera. W tłumaczeniu Jadwigi Bułakowskiej ukazała się w Polsce w 1989 roku wydana przez Naszą Księgarnię. Spektakl ten do prozy Čapka podchodzi z należytym szacun­kiem, by w pełni zachować jej ciepły humor i mądrość. Przeróbki tekstu czy skróty zastosowano na tyle, na ile było to konieczne, by przedstawienie dla dzieci miało należyte tempo i dramaturgię. Poza wspaniałym tekstem literackim, dużym walorem spektaklu jest jego strona plastyczna i muzyczna. Kolo­rowe proste dekoracje i kostiumy stanowią świetne tło dla efektownych lalek psów kunsztownie wykona­nych przez Elżbietę Żelezik. Jazzująca muzyka Leszka Nowotarskiego oraz dynamiczna gra obydwu aktorek nadają spektaklowi szczególnej ekspresji. „Daszeńka,…” jest spektaklem jednocześnie radosnym, dynamicznym, ciepłym i mądrym, który nie tylko bawi, ale i uczy. Skierowany jest do wszystkich widzów od 5 do 105 lat, ze szczególnym uwzględnieniem miłośników psów.

Artykuły powiązane

źródło: pixabay.com

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Karel Čapek: „Daszeńka, czyli żywot szczeniaka”

Bystrzyca jest mi o tyle bliska, że mieszkam w niej wiele lat; z nią związałem te dobre dni i część kiepskich lat. Nie sposób więc przejść obojętnie obok jubileuszu miasta – uzasadnia Edward Kul.

foto: ilustracyjne: pixabay.com

Egzaminy na motocyklowe prawo jazdy w Kłodzku? O tym rozmawiano w starostwie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×