REKLAMA

Koncert pastorałek w Wojborzu

29 stycznia 2016 roku w bibliotece w Wojborzu, odbył się po raz ósmy koncert kolęd i pastorałek

Na wspólne koncertowanie przybyła spora grupa międzypokoleniowa: dzieci, młodzież oraz dorośli z miejscowego Chóru Parafialnego. Gościem koncertu była pani Mariola Huzar, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko. Wspaniałą oprawę muzyczną zapewnili Katarzyna Sułkowska - skrzypce oraz Małgorzata Kłonowska (bibliotekarka) – organy Jestem zachwycona tym działaniem, bo kolędy i pastorałki śpiewano w pięciu językach – podkreśla dyrektor Biblioteki Mariola Huzar. Atmosfera jeszcze świąteczna, jak przy rodzinnym stole. W języku niemieckim zaśpiewano „ O Tannenbaum, o Tannenbaum”, czyli „O choinko, o Choinko” Po łacinie „Adeste Fideles”, czyli „Przybądźcie wierni”, kolęda napisana najprawdopodobniej we Francji, w połowie XVIII wieku przez Anglika Johna Francisa Wade. Po czesku „Půjdem spolu do Betléma”, czyli „Chodźmy do Betlejem” Po hiszpańsku „Wesołych Świąt” śpiewała Wiktoria, lat 12.

W repertuarze znalazła się bardzo stara i zapomniana, jedenastozwrotkowa kolęda „W tej kolędzie, kto dziś będzie” z 1785 roku, którą przy domowym ognisku zawsze śpiewała rodzina pani bibliotekarki:

W tej kolędzie kto dziś będzie każdy się ucieszy.

A kto co ma podarować niechaj prędko śpieszy.

Dać dary z tej miary dla Pana małego

By nabyć po śmierci zbawienia wiecznego.

Kuba stary przyniósł dary masła na talerzu


Sobek parę gołąbeczków takich jeszcze w pierzu


Wziął Tomek gomułek i jajeczko gęsie


A Bartek nie miał co dać, stare portki trzęsie.

Walek sprawił tłuste raki nierychło z wieczora 


Nałożywszy dwie kobiele biegł prędko przez pola


Aż tu strach napotkał Walka nieboraka, 


Stanęły dwa wilki niedaleko krzaka…

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Koncert pastorałek w Wojborzu

Zakończyła się sprawa, jakiej jeszcze nie było. Na ławie oskarżonych zasiadało 36 osób.

Nie mają sklepu, ani przystanku autobusowego. Przez wioskę przejeżdżają pociągi, ale się w niej nie zatrzymują. Zabłocie, wioska leżąca zaledwie kilometr od Bystrzycy Kłodzkiej, to zupełnie inny świat...

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×