REKLAMA

Kłodzka twierdza w potrzebie

fot. Jacek Dolata

Spotkanie dyrektora Zakładu Karnego w Kłodzku z prezesem zarządu Zakładu Administracji Mieszkaniami Gminnymi Gminy Miejskiej Kłodzko Spółka z o.o w Kłodzku w sprawie zatrudnienia skazanych

Na terenie kłodzkiej twierdzy doszło do spotkania dyrektora Zakładu Karnego w Kłodzku mjra Krzysztofa Krasowskiego z prezesem zarządu Zakładu Administracji Mieszkaniami Gminnymi Gminy Miejskiej Kłodzko Spółka z o.o. w Kłodzku panem Tomaszem Pełyńskim. Celem spotkania było rozeznanie się co do możliwości zatrudnienia skazanych z tutejszej jednostki penitencjarnej do prac porządkowych na terenie tego zabytkowego i monumentalnego obiektu. W spotkaniu wzięli też udział przedstawiciele burmistrza miasta Kłodzka panowie Jacek Dolata oraz Mirosław Wysoczański. Warto wskazać, że jednym z zadań Spólki kierowanej przez prezesa Pełyńskiego jest właśnie zarządzanie Twierdzą Kłodzko. Obiekt ten przyciąga corocznie tysiące turystów z całego kraju i z zagranicy, a do zwiedzania udostępniona jest jego niemała część. Prace porządkowe wykonane przez skazanych przyczyniłyby się do polepszenia wizerunku twierdzy, jak i samego Kłodzka. W wyniku spotkania ustalono, że podjęte zostaną czynności zmierzające do sfinalizowania sprawy, tj. skierowania skazanych do zatrudnienia na tym obiekcie.

tekst: mł. chor. Edmund Hajdyła

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (7): Kłodzka twierdza w potrzebie

Obrazek użytkownika Ciekawe ?
 • Ciekawe ?
 • 08-06-2017

A który to ?
Obrazek użytkownika Uwaga to zabytek
 • Uwaga to zabytek
 • 08-06-2017

Już tam więzniowie wielce zrobią , Wadexu projekt był cudowny , chyba kup..ę dużą !Zobaczymy , ocenimy zgodnie z prawdą . Wyzwanie duże , to jak pojedynek . Nie ma łatwo i nie będzie od władzy , żądamy wymagamy .
Obrazek użytkownika obserwator
 • obserwator
 • 08-06-2017

Muszą więźniowie bardzo uważać , niebezpieczeństwo czeka tam na wszystkich. W piątek spadł do jakiejś fosy jeden z najwyższych urzędników Piszki Przebywa w szpitalu. Jaką rolę pełni ten pan z chustką. On powinien razen z Piszką ponieść konsekwencje. Pozwalają ludziom tam przebywać nie patrząc na niebezpieczeństwa. Prokuratura powinna się tym wypadkiem zająć. Były to ponoć impreza zorganizowana zakładowa ponoć UM. Za co tym odpowiedzialnym , my podatnicy płacimy. Porażka Kłodzka.
Obrazek użytkownika Miszka
 • Miszka
 • 09-06-2017

Imprezę organizował UM czy prywatna? Tj. czy kasę wyłożył UM czy osoby ze swojej kieszeni? Jak UM to skandal, jak osoby ze swojej kieszeni... to morda w kubeł!
Obrazek użytkownika Bolek
 • Bolek
 • 11-06-2017

Ten z Chustką Mireczek powinien ponieść konsekwencje za ten wypadek. Po pierwsze dlaczego na twierdzy , na żurawiu przebywali nietrzeźwi pracownicy urzędu, i dlaczego wpuszcza się na niebezpieczne miejsca ludzi. Wielka przestroga dla turystów. Turyści uważajcie na wałęsających się po twierdzy (muzeum) pijanych urzędników ratusza. Brawo panie burmistrzu Piszko za takich urzędników. Za taki wyczyn w Niemojowie ten połamany pan karał pracowników. Pan Januszek zasługuje na nagrodę i odszkodowanie. Alkohol w zakładzie pracy???????? A może ktoś inny maczał w tym paluszki. Co na to prokuratura. Śledztwo powinno być wszczęte z urzędu. Biedny Januszek nie będzie mógł po krzakach skakać w Niemojowie.
Obrazek użytkownika clubmann
 • clubmann
 • 12-06-2017

Bolku, Twierdza jest zakładem pracy pracowników Ratusza? W Niemojowie pili pracownicy basenu przebywający na L4. Do pracy nie szli, za to na pijacką orgię poszli... Czy tak samo było tym razem na Twierdzy?
Obrazek użytkownika M
 • M
 • 12-06-2017

I tak straszna żenada

Ulatniający się gaz może być zabójczy, dlatego należy być szczególnie ostrożnym przy jego używaniu. Lokatorzy jednego z budynków w miejscowości Ławica najedli się sporo strachu, kiedy okazało się, że z jednego z mieszkań ulatnia się gaz.

Czasopismo Wspólnota opublikowało ranking sfeminizowania samorządów. Pod lupę wzięto gminy, powiaty i województwa. Jeśli w jakimś samorządzie rządzą wyłącznie panie, przyznano mu 100 punktów (%), ale takich babskich rzeczpospolitych nie było. Za to 40 gmin i 7 powiatów otrzymało wskaźnik 0 procent, co oznacza zerowy udział pań w lokalnych rządach.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×