REKLAMA

Ilość dzikich wysypisk w Kudowie przeraża

Sytuacja robi się coraz bardziej dramatyczna

Fot. UM Kudowa Zdrój

Tylko w tym roku wywieziono aż 40 ton odpadów!

Fot. UM Kudowa Zdrój

Śmieci ciągle przybywa

Fot. UM Kudowa Zdrój

Od tego miesiąca wzrastają ceny na najbliższym nam składowisku odpadów, jakie znajduje się w Ścinawce Dol.

Koszty usuwania dzikich wysypisk są ogromne, a pamiętajmy, że wywożone są na koszt mieszkańców z pieniędzy jakie wpłacają za odpady. Sytuacja robi się coraz bardziej dramatyczna. Tylko w tym roku wywieziono aż 40 ton odpadów! Przybywa też odpadów legalnie oddawanych na tzw. wystawkach. Do większych niż zazwyczaj porządków domowych i usuwania starego sprzętu i mebli przyczyniła się również pandemia. W ramach planowanej akcji odbierania od mieszkańców zadeklarowanych wielkich gabarytów, uzbierała się kolejna ogromna hałda, która gminę będzie kosztowała ponad 60 tys. zł. To nie jedyny problem. Od lipca wzrastają ceny na najbliższym nam składowisku odpadów, jakie znajduje się w Ścinawce Dol. (za odpady gabarytowe opłata wzrasta z 620 zł do 800 zł za tonę). Na razie trwają kalkulacje, czy pobierana opłata od mieszkańców za odpady wystarczy, aby pokryć wszystkie koszty związane z odbieraniem i składowaniem odpadów.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Ilość dzikich wysypisk w Kudowie przeraża

Fot. KPP Kłodzko

47-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego jechał z prędkością 115 km/h w obszarze zabudowanym

Po jednej stronie sądowej sali były burmistrz Kłodzka, a obecnie wicewojewoda dolnośląski, po drugiej zwykły mieszkaniec Kłodzka, który - jak sam przyznaje - ma problemy z alkoholem. Sprawa dotyczy spadku po zmarłej trzy lata temu kłodzczance.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×