REKLAMA

Cmentarzysko aut obok kolumbarium

O nowym parkingu przy ul. Zajęczej w Kłodzku piszemy regularnie od mają tego roku. Niestety niewiele - pomimo zapewnień władz - tam się zmieniło. Obok kolumbarium (nisze na urny z prochami) powstało nielegalne złomowisko.

- Odwiedziłam ostatnio miejsce pochówku moich bliskich. To co zobaczyłam na parkingu przy kolumbarium w Kłodzku... po prostu brak słów – oceniała nasza Czytelniczka. - Na placu stoi mnóstwo zezłomowanych aut, z przebitymi oponami, powybijanymi szybami, bez rejestracji. Do tego walają się śmieci i butelki – opisuje kobieta. Po jej telefonie po raz kolejny wykonaliśmy zdjęcia na parkingu (publikujemy je obok). I po raz kolny apelujemy do władz Kłodzka: zajmijcie się problemem i rozwiążcie go. Raz a dobrze!

Mijają miesiące, ale nic się nie zmienia

››› Początek maja 2020 Gazeta Kłodzka donosi: Wraki obok cmentarza! Władze twierdzą, że trwa w tej sprawie postępowanie. - Straż miejska wyznaczyła właścicielowi termin do usunięcia wraków. Jeśli go nie dotrzyma, to miasto wywiezie wraki, a jego obciąży kosztami. Spawa trafi wtedy też w do sądu – zapewniał Daniel Jakubowski, rzecznik prasowy burmistrza Kłodzka. ››› Koniec maja 2020 Gazeta Kłodzka: Wraki znikają, ale nie wszystkie Piotr Występski, komendant straży miejskiej, poinformował nas, że wraki już znikają. - Właściciel pobliskiego punktu złomowania samochodów zabiera je stamtąd – stwierdził komendant Występski. Problem w tym, że na parkingu stoją także złombole nie należące do punktu złomowania. ››› Czerwiec 2020 Gazeta Kłodzka: To nie parking, to złomowisko Po naszych artykułach z parkinu przy ul. Zajęczej zniknęły dwa spalone wraki. Niestety kilkanaście inny aut – ewidentnie nie nadających się do jazdy – wciąż tam stoi. Mają rozbite karoserie, powybijane szyby, a nawet pourywane koła. Do dzisiaj niewiele się tam zmieniło.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Cmentarzysko aut obok kolumbarium

Fot. Pixabay

Mamy 406 nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku. Nowo zdiagnozowane osoby pochodzą z Wrocławia, Wałbrzycha i Legnicy oraz powiatów: bolesławieckiego, dzierżoniowskiego, głogowskiego, górowskiego, kamiennogórskiego, kłodzkiego, legnickiego, lubańskiego, lubińskiego, milickiego, oławskiego, oleśnickiego, polkowickiego, średzkiego, strzelińskiego, trzebnickiego, wałbrzyskiego, wrocławskiego, ząbkowickiego i zgorzeleckiego.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim: 9810.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kłodzku

W kłodzkim szpitalu pojawiły się trzy nowoczesne kabiny służące do dezynfekcji osób - tzw. kabiny dekontaminacyjne. Kabiny będą od teraz dodatkowym zabezpieczeniem na oddziałach: buforowym, neurologicznym oraz wewnętrznym. Dezynfekcja w kabinie odbywa za pomocą rozpylanego środka przeciw COVID-19, tworzącego drobną mgłę, oraz umieszczanej na podłodze maty dezynfekcyjnej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×