REKLAMA

Odpracuje i zapłaci

Ksiądz Andrzej A. został skazany za porażenie paralizatorem turysty.

Wyrok jest prawomocny. Chcieliśmy się dowiedzieć, czy duchowny poniesie jakieś konsekwencje kościelne. Niestety Kuria Biskupia w Świdnicy nabrała wody w usta i milczy w tej sprawie, jak grób.
Pytania są zasadne, bo np. nauczyciel z takim wyrokiem straciłby pracę, podobnie urzędnik państwowy i samorządowy. A ksiądz? Mejla z pytaniami w sprawie księdza Andrzeja A. wysłaliśmy trzykrotnie (24 i 29 maja oraz 14 czerwca) do Daniela Marcinkiewicza, rzecznika prasowego świdnickiej kurii. Bez odpowiedzi. Dodatkowo w środę, 20 czerwca, dwukrotnie próbowaliśmy się do rzecznika kurii dodzwonić. Nie odebrał połączenia i nie oddzwonił. W związku z brakiem odpowiedzi, pytania zawarte w mejlu do kurii w Świdnicy wysłaliśmy do rzecznika Konferencji Episkopatu Polski. Być może on udzieli nam jakiejś odpowiedzi.
Pytania wysłane przez redakcję do kurii w Świdnicy:
Ksiądz dr Daniel Marcinkiewicz
Rzecznik Prasowy
Proszę o informację na temat ks. Andrzej A., który w środę, 23 maja, został prawomocnie skazany w Sądzie Okręgowym w Świdnicy na karę ograniczenia wolności za użycie paralizatora wobec turysty (skan Gazety Kłodzkiej, w której o tym piszemy w załączeniu). Proszę o odpowiedź na pytania: 1. Czy skazany prawomocnym wyrokiem ksiądz może dalej pełnić posługę kapłańską? 2. Czy poniesie jakieś konsekwencje kościelne, czy przewiduje to prawo kanoniczne? 3. Czy ks. A. nie powinien przeprosić turysty, którego raził paralizatorem?
Z poważaniem Romuald Piela
Gazeta Kłodzka
Odpracuje i zapłaci
Andrzej A., rektor sanktuarium Maria Śnieżna, został skazany na 10 miesięcy ograniczenia wolności. Co to oznacza? Że będzie musiał przez 10 miesięcy pracować społecznie (po 30 godzin miesięcznie). Oprócz tego ma zapłacić nawiązkę pokrzywdzonemu, którego raził paralizatorem, w wysokości 10 tys. zł i pokryć koszty sądowe - kolejne 3,3 tys. zł. Incydent z paralizatorem wydarzył się 12 czerwca 2016 roku. To wtedy Andrzej A poraził 37-letniego mieszkańca powiatu średzkiego. Dlaczego? Bo turysta, razem z rodziną i znajomymi wszedł na terem przykościelny z małym pieskiem rasy york.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Odpracuje i zapłaci

Obrazek użytkownika Filemon
  • Filemon
  • 27-06-2018

Dalej widać drążycie temat , a może coś o księdzu zamordowanym w Ludwikowicach , co jest schowany temat w archiwum x , a kto rozkaz wykonał , czy też zacierano ślady ?

Fot. Wikipedia

Gwałtownie przybywa zakażonych koronawirusem. Chorują już także dzieci. Gdzie są przewożone?

Fot. KWP Wrocław

10 lat grozi 36-latkowi za uprawę marihuany. Co jeszcze znaleźli u niego policjanci?

Fot. Phantasma1958 Polska-org.pl

Kłodzko: Konkubent Lucyny K. który wraz z nią miał dopuścić się zabójstwa dziecka przebywa w zakładzie karnym w Kłodzku.

Fot. Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Fot. Kuźnia Talentów Kłodzkiej Koszykówki

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×