REKLAMA

Biskup w więzieniu

26 października prowadzoną w Zakładzie Karnym w Kłodzku posługę duszpasterską przez księdza Romana Raka wizytował biskup pomocniczy diecezji świdnickiej, Adam Bałabuch.

Biskupowi towarzyszył ks. dziekan Julian Rafałko. We mszy świętej uczestniczyło kierownictwo więzienia wraz z chętnymi funkcjonariuszami, jak i skazani ze wszystkich oddziałów. Po mszy świętej odbyło się spotkanie z księdzem biskupem, w trakcie którego hierarcha kościelny porównał przygotowane spotkanie do Agapy – wspólnego posiłku w czasach pierwszych chrześcijan, służące umocnieniu więzi pomiędzy członkami wspólnoty wiernych. Kapelan Zakładu Karnego w Kłodzku, składając księdzu biskupowi sprawozdanie z prowadzonej posługi duszpasterskiej, wskazał m.in. na owocną współpracę z kierownictwem jednostki. Ksiądz Rak zwrócił się z prośbą do biskupa o sprawowanie mszy świętej w intencji osób odbywających karę pozbawienia wolności i osób, które im posługują.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Biskup w więzieniu

Kłodzka biblioteka z ministerialną dotacją z programu partnerstwo dla książki.

2 miliony, siedem, a może jeszcze więcej?. Czy i jakie odszkodowanie uderzy w kłodzki samorząd?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×