REKLAMA

Walczą o drogę

Wjeżdżających do Piszkowic od strony Bierkowic witają bociany. Jest sielsko, ale nie do końca., bo problemy też są.

Piszkowicki proboszcz wciąż remontuje kościół i zabiega o kolejne dotacje, a mieszkańcy Ruszowic i Kamieńca zaczynają właśnie batalię o lepszą drogę
Ks. Jan Kwiatkowski już 10. rok remontuje kościół w Piszkowicach. W tym roku zabrał się za witraż i wewnętrzne ściany świątyni, które chce odnowić. - Dzięki wsparciu senatora Szweda dostałem z ministerstwa kultury pieniądze na odrestaurowanie witraża w nawie bocznej oraz pomalowanie ścian świątyni. W sumie 235 tys. zł – cieszy się duchowny. Wcześniej proboszcz Kwiatkowski naprawił dach i elewację kościoła oraz zrobił odwodnienie. W Ruszowicach i Kamieńcu mieszkańcy rozpoczynają batalię o lepszą szosę. Chodzi o drogę powiatowa z Gorzuchowa do Szalejowa. Danuta Letniańska-Nierobisz w liście do władz powiatu nazwała ją drogą 1000 dziur. - Po trzech latach musiałam wymienić amortyzatory w nowym aucie, a nie urwałam kół tylko dlatego, że mam rozeznanie, gdzie są największe dziury – pisze pani Danuta. - Myślę, że już pora naprawić tę drogę w bardziej solidny sposób niż: smoła, żwir i gumiak – dodaje. Jej działania mają wesprzeć gestorzy bazy turystycznej i właściciele gospodarstw agroturystycznych. Oni będą namawiać swoich gości, aby pisali opinie na temat powiatowej drogi i wysyłali je mejlem do starosty.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Walczą o drogę

Obrazek użytkownika monty
  • monty
  • 19-07-2018

Jechałem kilka razy tą drogą, jest to bardzo ważny łącznik drogowy między Szalejowem a Gorzuchowem, skracający znacznie przejazd w kierunku Ścinawki i dalej. Nie rozumiem dlaczego władze powiatu nie dostrzegają problemu. Sytuacja tragiczna trwa już ponad 30 lat a może od wojny. Chyba nigdy nie była remontowana. Zawsze tam były okropne dziury.
Obrazek użytkownika Justyś
  • Justyś
  • 19-07-2018

Polecam drogę z Kłodzka do Korytowa.Co roku łaty ze żwiru a po pierwszym deszczu znowu kratery.Tragedia i tyle lat trwa ta walka.W niektórych miejscach nawet nie ma gdzie się minąć bo dziura na dziurze a zawieszenie do wymiany co rok.Chyba zacznę rachunki wysyłać do zarządzających bo piękna 8-ka się robi a dojazd do niej masakra.Szkoda pieniędzy na prowizorkę ze żwirem jak potrzebny gruntowny remont nawet w formie wycięcia niektóry h połaci i zalania ich już by było lepiej.

Samorząd województwa dolnośląskiego zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o odpowiednie zaprojektowanie trasy S8, tak by w przyszłości możliwe było poprowadzenie od niej odnogi w kierunku Świdnicy, Wałbrzycha oraz węzła z budowaną drogą S3 w Bolkowie.

Z wyborczej walki o reelekcję w ostatniej chwili wycofał się Marek Szpanier, burmistrz Szczytnej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×