REKLAMA

Marceli C. czeka na miejsce na oddziale psychiatrycznym

foto: pixabay.com

Od grudnia osiemnastolatek z Ząbkowic Śląskich, który wymordował swoją rodzinę, przebywa w areszcie. Niedługo zmieni miejsce pobytu - z celi na salę chorych na oddziale psychiatrycznym.

Na podstawie zgromadzonego do tej pory w śledztwie materiału dwie biegłe z zakresu psychiatrii nie były w stanie ocenić zdrowia mentalnego osiemnastolatka oskarżonego o zamordowanie rodziców i braciszka w grudniu zeszłego roku. Zwróciły się więc do prokuratury o to, aby ta zawnioskowała do sądu o obserwację sądowo-psychiatryczną. Udało się. - Sąd Okręgowy w Świdnicy zlecił czterotygodniową obserwację - mówi prokurator Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Prokuratura ma nadzieję, że po tych 4 tygodniach zostanie przygotowana opinia psychiatryczna niezbędna do sporządzenia aktu oskarżenia. Być może jednak lekarze z oddziału psychiatrycznego będą potrzebowali więcej czasu, wówczas obserwacja może zostać przedłużona. A to odwlecze przygotowanie aktu oskarżenia. Ale prokuratura musi mieć pewność, jaki był stan psychiczny nastolatka, gdy dokonywał on tej strasznej zbrodni. Przypomnijmy. Dramat rozegrał się w nocy z niedzieli na poniedziałek, z 8 na 9 grudnia 2019 r. Osiemnastoletni Marceli C. w domu rodzinnym zamordował siekierą rodziców i siedmioletniego brata, po czym upozorował napad rabunkowy. Sam zawiadomił policję, ale zeznał początkowo, że ktoś napadł na jego rodzinę. Dopiero podczas przesłuchania przyznał, że to on dokonał tej makabrycznej zbrodni. Kluczowym dla sprawy jest to, czy chłopak był poczytalny w momencie dokonywania morderstw. Jeśli tak - oskarżyciele będą najprawdopodobniej domagać się dla niego co najmniej 12 lat pozbawienia wolności, być może nawet dożywocia. Na razie Marceli C. usłyszał 3 zarzuty zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem z uwagi na motywację zasługującą na szczególne potępienie. Teraz ząbkowiczanin w areszcie śledczym czeka na miejsce na oddziale psychiatrycznym. - Niestety oddziały psychiatryczne są przepełnione - mówi prokurator Orepuk.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Marceli C. czeka na miejsce na oddziale psychiatrycznym

Zetkama Doral Nysa Kłodzko

Kłodzko: Sobotnie derby w Wałbrzychu niestety zakończyły się przegraną drużyny z Kłodzka.

Kłodzko: To już pewne, Hania przed śmiercią była bita i kopana przez konkubenta swojej matki.

Fot. GDDKiA we Wrocławiu

Kłodzko: Który wariant drogi będzie w końcu realizowany? Odcinek Kłodzko - Ząbkowice zostanie jednak podzielony na dwie części.

Fot. Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Polanicy-Zdroju.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×