REKLAMA

Klasa patronacka w Bystrzyckim ZSP

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Bystrzycy Kłodzkiej podpisano umowę o współpracy dydaktycznej z firmą Tessa - producentem mebli

Staje się ona zakładem patronackim dla branżowej szkoły pierwszego stopnia kształcącej w zawodach tapicer i krawiec. 

W imieniu organu prowadzącego ZSP, którym jest powiat kłodzki, dokument podpisali starosta Maciej Awiżeń i wicestarosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk oraz dyrektor Dorota Łakucewicz, natomiast ze strony Tessy jej prezes Katarzyna Kaczmarek. Uczynili to w obecności burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej Renaty Surmy oraz etatowego członka Zarządu Powiatu Kłodzkiego Roberta Dumy, dyrektora Wydziału Oświaty Starostwa Powiatowego Anetty Kościuk, wicedyrektor ZSP Marioli Rak i kierownika szkolenia praktycznego Lucyny Sworsz.

- Bardzo dobrze, że stwarzamy okazję do szkolenia praktycznego dla młodych ludzi - zauważa starosta M. Awiżeń. - To też ukłon w stronę absolwentów gimnazjów, dla których jest to sygnał, że w tej placówce można nauczyć się zawodu i kontynuować dalsze kształcenie po szkole zawodowej.

Burmistrz R. Surma podkreśla, że Tessa jest firmą spoza ziemi kłodzkiej. Podpisując taką umowę potwierdza ona, że na dobre wpisuje się w gminę bystrzycką i stwarza warunki pogłębiania wiedzy praktycznej uczniom ZSP. Włodarz pogratulowała powiatowi, że rozwija ważną inicjatywę, podziękowała radnym miejskim za to, iż wyrazili zgodę na wspieranie tej klasy patronackiej, gdy zajdzie taka potrzeba.

- Mamy klasy patronackie w Nowej Rudzie i Kłodzku, teraz pojawiła się w Bystrzycy Kłodzkiej - stwierdza M. Jędrzejewska-Skrzypczyk. - Gratuluję szkole, że znalazła dobrego kontrahenta. To bardzo ważne, bo kształcenie powinno odbywać się w tych kierunkach, w których później łatwo jest znaleźć pracę.   

Jak powiedziała dyrektor ZSP D. Łakucewicz - niebawem pojawi się kolejna oferta dla młodzieży. Nadleśnictwo Bystrzyca Kłodzka jest zainteresowane współpracą przy tworzeniu technikum leśnego. Powstanie ono od roku szkolnego 2018/2019 i ze strony nadleśnictwa deklarowane jest wsparcie dydaktyczne. Niewykluczone, że zainteresowanie tą ofertą wykażą inne pobliskie nadleśnictwa, np. w Międzylesiu, Lądku-Zdroju i Szczytnej, w których uczniowie z powodzeniem mogliby praktykować. - Myślę, że uda się nam utworzyć klasę liczącą co najmniej 25 osób - wyraża nadzieję p. dyrektor.  

bystrzycaklodzka.pl

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Klasa patronacka w Bystrzyckim ZSP

Samorząd województwa dolnośląskiego zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o odpowiednie zaprojektowanie trasy S8, tak by w przyszłości możliwe było poprowadzenie od niej odnogi w kierunku Świdnicy, Wałbrzycha oraz węzła z budowaną drogą S3 w Bolkowie.

Z wyborczej walki o reelekcję w ostatniej chwili wycofał się Marek Szpanier, burmistrz Szczytnej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×