REKLAMA

Do woja marsz

WKU prowadzi nabór ochotników na I turnus służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych w 2019 r.

Szkolenie rozpocznie się już 7 stycznia i potrwa do 26 kwietnia 2019 r. Obecnie w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Kłodzku komisja rekrutacyjna przeprowadza rozmowy kwalifikacyjne.
Jeżeli nie odbywałeś wcześniej służby wojskowej, masz co najmniej 18 lat, przynajmniej wykształcenie przynajmniej gimnazjalne, nie byłeś karany i posiadasz odpowiednią zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej, nie czekaj i już dziś zgłoś się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Kłodzku (ul. Walecznych 61, tel. 261-647-430). - Im wcześniej się zgłosisz i przejdziesz pozytywnie wszystkie etapy postępowania kwalifikacyjnego tym szybciej otrzymasz kartę powołania i będziesz pewny tego, że 7 stycznia rozpoczniesz szkolenie – zachęca WKU. Szeregowy elew przez okres szkolenia otrzymuje od wojska uposażenie przysługujące żołnierzom, pełniącym służbę przygotowawczą w korpusie szeregowych wysokości 960 zł. Dodatkowo po zakończonej służbie przygotowawczej otrzyma odprawę pieniężną w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę tj. 2.100 zł. Podczas tej służby przysługują również inne uprawnienia takie jak bezpłatne zakwaterowanie, wyżywienie, opieka medyczna i stomatologiczna, zniżka na bilety kolejowe i autobusowe 78 proc. oraz ochrona stosunku pracy. Służba przygotowawcza może być początkiem kariery w siłach zbrojnych RP. Po tym przeszkoleniu możesz pełnić służbę w ramach Narodowych Sił Rezerwowych, ubiegać się o powołanie do Terytorialnej Służby Wojskowej, bądź starać się o powołanie do zawodowej służby wojskowej (szeregowy zawodowy otrzymuje uposażenie w wysokości 3.200 zł brutto plus dodatkowe bonifikaty wynikające z pełnienia zawodowej służby wojskowej). Na wnioski kłodzka WKU czeka od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30 (osoba do kontaktu: Krzysztof KRÓLEWIECKI tel. 261-647-430).

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Do woja marsz

Obrazek użytkownika Nie podrzutek
  • Nie podrzutek
  • 28-11-2018

Wracam , wracam !

foto: dolny-slask.org.pl

Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Kłodzkiej wystąpiło w sprawie miejskiego kąpieliska na Górze Parkowej do konserwatora zabytków. Jest już decyzja: basen nie zostanie wpisany do rejestru zabytków

foto: ilustracyjne
pixabay.com

Gmina Kłodzko wciąż ma ujemny przyrost naturalny.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×