REKLAMA

Zapomniał wół, jak cielęciem był

Hipokryzja naszych polityków przechodzi wszelkie granice. Oto przykład sprzed kilku dni.

- Wiem, że wieczór. Ale wieczorową porą PIS z pomocą Kukiz `15 (w czasach świetnej gospodarczej koniunktury) uchwalili wyższy VAT na kolejne lata. Wyższy VAT powoduje, że z portfeli podatników rocznie wyparuje około 8 mld zł. Stawki 23 i 8 proc. będą obowiązywać długo... z pewnością do 2023 roku. Tak mówi ustawa. Stało się tak wbrew zapowiedziom z politycznych wieców PiS i w expose pani Szydło – napisała poseł Wielichowska na swoim Facebooku (22 listopada). Warto przypomnieć posłance PO, skoro ona sama nawet się o tym nie zająknęła, kto i kiedy uszczęśliwił Polaków wyższymi podatkami (o 1 pkt procentowy z 22 na 23% i z 7 na 8%). W styczniu 2011 roku zrobił to rząd PO-PSL. Deklarował wtedy, że wyższe stawki wprowadza tylko na 3-letni okres tymczasowy, czyli do 31 grudnia 2013 r. Jednak przez dwa kolejne lata rząd PO-PSL (20142015) stawek nie obniżył. PO-PSL doiło nas wyższym VAT-em przez 5 lat. PiS robi to 3 lata, ale wszystko, wskazuje na to, że chce pobić niechlubny rekord poprzedniej ekipy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Zapomniał wół, jak cielęciem był

Obrazek użytkownika Dudek
  • Dudek
  • 15-12-2018

Autor totalnie dał tu przysłowiowej d_py!. Zarówno tytułem, jak i treścią. Wstydzi się również podpisać pod swoimi słowami, żenada. We wpisie posłanki jest mowa o złamaniu obietnic PiSowców z wieców przedwyborczych i samego expose pani premier Beaty Szydło. I to jest akurat prawda. Takie deklaracje tam padały. Realia okazały się niestety inne. Zaś autor tępą retoryką atakuje posłankę za czyny rządzących blisko osiem lat temu. Dlaczego?!. Nie pomaga tu nawet stwierdzenie autora, że kolejna ekipa rządząca może jakiś tam rekord w tym temacie, chcieć pobić. Mleko się rozlało, niestety...

Za chwilę wybierzemy europosłów. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, czyli w okręgu numer 12, o sześć mandatów walczy 60 kandydatów. Sprawdziliśmy, jakie profity czerpać będą ci, którzy wygrają. Jedno jest pewne to mandat na bogato.

foto: użyczone

Zabytek Zadbany to ogólnopolski konkurs organizowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków. W tegorocznej edycji jury przyznało 7 nagród i 14 wyróżnień. W kategorii architektura i budownictwo drewniane wyróżnienie zdobył dusznicki młyn papierniczy.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×