REKLAMA

Grunt to rozwój

Kurs instruktorsko-metodyczny z dowódcami drużyn 22 kbpg

 

W dniach 5-6 października br. w 22. Karpackim Batalionie Piechoty Górskiej odbył się kurs instruktorsko-metodyczny dla dowódców drużyn  odstających poziomem wiedzy i umiejętności oraz nowoprzybyłych.  Zajęcia w ramach kursu kontrolowane były przez pełniącego obowiązku Dowódcy 22 kbpg mjr Krzysztofa HANEK oraz starszego podoficera dowództwa st. chor. szt. Damiana MROZKA.

Szkolący skupili się na doskonaleniu umiejętności instruktorskich dowódców drużyn oraz doskonaleniu w wykonywaniu dokumentów szkoleniowych. Zwrócono uwagę na poprawę i ujednolicenie umiejętności prowadzenia szkolenia wykorzystując model problemowy. Szkolący się dowódcy dopracowywali swoje umiejętności w wykonywaniu szkicu terenu oraz wykorzystaniu modelu terenu w szkoleniu taktycznym, natomiast w szkoleniu ogniowym doskonalili umiejętności praktyczne w zakresie wykorzystania systemu BLOS oraz wiedzę na temat wykorzystania UST. Doszlifowywano wiedzę na temat realizacji zajęć z wychowania fizycznego, a także wypracowywano optymalne rozwiązania w zakresie szkolenia taktycznego w terenie zurbanizowanym.

Zajęcia realizowano w miejscach odpowiednich dla tematów szkolenia. Na placu treningów ogniowych odbyły się zajęcia z metodyki prowadzenia szkolenia, prowadzenia szkolenia w roli instruktora modelem problemowych, wykorzystywania modelu terenu w szkoleniu taktycznym oraz z działania drużyny w czasie szturmu na budynek. Na terenie Ośrodka Sprawności Fizycznej realizowano szkolenie z WF w ramach tematu „Atletyka terenowa i specjalistyczne ćwiczenia na torach przeszkód”.  W strefie strzelań i treningów prowadzący zajęcia przeprowadzili zajęcia pokazowe z wykorzystania UST w szkoleniu ogniowym, a na boisku  zajęcia instruktorsko-metodyczne z elementów systemu BLOS w szkoleniu ogniowym. W salach metodycznych wykonywano szkic działania drużyny.

Zajęcia realizowane w ramach kursu traktowane były jako przedsięwzięcia ukierunkowane co do sposobu planowania, organizacji i przygotowania zajęć z żołnierzami 22 kbpg celem ujednolicenia działalności szkoleniowej na najniższych szczeblach dowodzenia oraz wyrównania umiejętności instruktorskich dowódców drużyn.

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Grunt to rozwój

Olbrzymie zainteresowanie ofertą sprzedaży pałacu w Bożkowie. Niewielu potencjalnych kupców jest jednak świadoma, ile trzeba włożyć w remont zabytku

 Kolejarze wyremontowali 3 km torów. Wydali na to 6,5 mln zł, ale są efekty

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×