REKLAMA

Pociągi w centrum miasta

foto: dolny-slask.org.pl

60 milionów złotych. Tyle będzie kosztować przebudowa przystanku Kłodzko Miasto na stację, z nowymi peronami i windami.

PKP Polskie Linie Kolejowe już podpisały umowę z wykonawcą, czyli firmą Infra Silesia. Wszystko po to, żeby usprawnić ruch pociągów na kłodzkim węźle kolejowym. Dzięki inwestycji poprawić ma się przepustowość na linii w kierunku Wrocławia, Kudowy Zdroju, Międzylesia, Kamieńca Ząbkowickiego i Wałbrzycha.
Za niespełna 2 lata to właśnie tu, w centrum Kłodzka, pociągi będą mogły rozpoczynać i kończyć swoją trasę.
Wszystko nowe
Dobudowany zostanie jeden peron. Modernizacji doczeka się też istniejący peron nr 1. Będzie nowa nawierzchnia, będzie łatwiejszy dostęp dla osób niepełnosprawnych i będą dwie windy. Zamontowane zostaną nowe wiaty, oświetlenie i system nagłośnienia.
To właśnie ze stacji Kłodzko Miasto prowadzony będzie ruch pociągów również na sąsiednich posterunkach. Tory zostaną przebudowane, powstanie 9 nowych rozjazdów.
Stacja Kłodzko Miasto ma być gotowa w 2020 roku.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Pociągi w centrum miasta

Obrazek użytkownika ......
  • ......
  • 19-06-2018

Polska przegrywa ale jeden pewniak wygra .To Bogusław Szpytma Geniusz ekonomi mistrz zarządzania Idzie ekipa slawy rozwoju Powiat nasz,miasto nasze gminy nasze PiS rządzi my rządzimy .
Obrazek użytkownika ......
  • ......
  • 19-06-2018

Boguslaw Szpytma powinien ich trenować to by wygrali tak wstyd Klodzko wygra jak postawi na najlepszego trenera managera mistrza ekonomi mistrza rozwoju i jego fachowy dwór Wygramy wracamy

Samorząd województwa dolnośląskiego zaapelował do premiera Mateusza Morawieckiego o odpowiednie zaprojektowanie trasy S8, tak by w przyszłości możliwe było poprowadzenie od niej odnogi w kierunku Świdnicy, Wałbrzycha oraz węzła z budowaną drogą S3 w Bolkowie.

Z wyborczej walki o reelekcję w ostatniej chwili wycofał się Marek Szpanier, burmistrz Szczytnej.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×