REKLAMA

Czytanie jest ok

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Wł. St. Reymonta z Kłodzka, w drodze na Wapniarkę odwiedzili Filię Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Żelaźnie

Przyświecał im jeden ważny cel „Czytanie jest Ok.” – hasło wykonane przez nich samych.

Pani bibliotekarka Magdalena Berestecka, zachęcała młodzież do korzystania z usług czytelni. Poprzez zorganizowane zajęcia uświadamiała potrzebę rozwoju intelektualnego oraz zachowań w różnych sytuacjach dnia codziennego, jakie mogą nas spotkać. W życiu pełnimy różne role, w których możemy nagle się znaleźć. Wymaga to od nas poradzenia sobie, szybkiego reagowania i odpowiedniej wyobraźni. 

Toteż młodzież miała do wykonania zadania, które wcześniej wylosowali. Odgrywali role widza, gościa, inni pląsali wcielając się w role opiekuna dziecięcego, modelowali balony, rysowali i zgadywali. Nie obyło się oczywiście bez czytania poezji, łamańców językowych oraz „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, które sprawia wiele trudności. Mimo to, aktorzy sobie świetnie poradzili.

Zajęcia zostały pozytywnie przyjęte przez młodzież i przez bibliotekarkę szkolną panią Elżbietę Kurosz, która poprosiła o zgodę na wykorzystanie autorskich zajęć zorganizowanych przez  panią  Magdalenę. - Oczywiście jest to ogromny zaszczyt, że zajęcia zostały przyjęte z entuzjazmem – komentuje ich  autorka. 

Na koniec do ostatniej konkurencji zgłosiła się uczennica, której zadaniem było odnalezienie słodkiej niespodzianki dla uczestników. Udało się:) Dziękuję paniom Magdalenie Lasek oraz Elżbiecie Kurosz i Wam droga młodzieży, niech hasło: CZYTANIE JEST :OK" towarzyszy wam w każdej wolnej chwili. Pozdrawiam serdecznie: Magdalena Berestecka Filia w Żelaźnie.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Czytanie jest ok

Olbrzymie zainteresowanie ofertą sprzedaży pałacu w Bożkowie. Niewielu potencjalnych kupców jest jednak świadoma, ile trzeba włożyć w remont zabytku

 Kolejarze wyremontowali 3 km torów. Wydali na to 6,5 mln zł, ale są efekty

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×