REKLAMA

Dyplomacja w Międzygórzu

Do Międzygórza przyjechali dyplomaci z Indonezji. Fundacja EuroWeek gościła panią Siti Nugraha Mauludiach, ambasadora dalekowschodniego kraju oraz konsula Taufiqiem Lamsuhure.

Do spotkania doszło w ramach sierpniowego szkolenia programu Euroweek. Brało w nim udział 50 uczestników z Polski, uczniowie, studenci i nauczyciele, a także 20 wolontariuszy Fundacji EuroWeek z całego świata w tym pięciu z Indonezji - informuje Adam Jaśnikowski, prezes fundacji. - Omawialiśmy temat współpracy polsko-indonezyjskiej. W przyszłości fundacja chce organizować EuroWeeki w Indonezji oraz zapraszać indonezyjskie szkoły na warsztaty EuroWeek na ziemię kłodzką – dodaje Jaśnikowski. Ambasador Indonezji obiecała wsparcie placówki dyplomatycznej dla programu EuroWeek w poszukiwaniu partnerskich instytucji w Indonezji. Spróbowała też przysmaków indonezyjskiej kuchni, które przygotowali wolontariusze z jej kraju, potem zwiedziła Międzygórze. - Spotkanie z Panią Ambasador dodało nam motywacji do rozwoju współpracy z Indonezją. Planujemy otwarcie w najbliższym roku programu Euroweek dla nauczycieli i młodzieży z tego kraju – zapowiada Adam Jaśnikowski. Ricky Budi Setiawan Pinaria, wolontariusz z Indonezji, już rozpoczął poszukiwania szkół i uniwersytetów zainteresowanych współpracą z Polską.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Dyplomacja w Międzygórzu

foto: pixabay.com

Ta restauracja przeżyła kilka lat temu rewolucję Magdy Gessler. Kolejnej rewolucji może już nie przetrwać, bo samorządowcy chcą przerobić ją na mieszkania.

foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Komedii ciąg dalszy. Miała się odbyć 24 października. Jednak zapowiadana na ten dzień rekontrola Zamku w Ratnie Dolnym nie odbyła się.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×