REKLAMA

Usuwają Barszcz Sosnowskiego

Barszcz Sosnowskiego to silnie trująca roślina

Fot. UM Polanica Zdrój

Jeśli zobaczysz taką roślinę, nie zbliżaj się do niej

Fot. UM Polanica Zdrój

Od kilku dni trwają prace związane z usuwaniem Barszczu Sosnowskiego na terenie Polanicy-Zdroju. Obecnie jest on usuwany w korycie rzeki. Być może nie wszystkie miejsca, na których występuje ta niebezpieczna roślina, udało się nam zinwentaryzować, stąd nasz apel do Mieszkańców: jeśli zauważą Państwo miejsce, w którym rośnie Barszcz Sosnowskiego, prosimy o kontakt z pracownikiem merytorycznym:tel. 74 868 0 625 lub mailowo: os@polanica.pl

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Usuwają Barszcz Sosnowskiego

Fot. polska-org.pl

Sytuacja w Piszkowicach jest opanowana. Tak poinformowała na swoim profilu w mediach społecznościowych Henryka Szczepanowska. - Mamy pierwsze kontakty z potencjalnymi chętnymi do pracy. Mamy czysty, wolny od COVID oddział i tylko sześcioro dzieci odizolowanych. Wszyscy pracownicy w zakładzie są zdrowi, nie ma kolejnych zakażeń. Od poniedziałku pojedyncze osoby wracają do pracy, pozostali pozostają w domowych kwarantannach - napisała. Ciągle jednak potrzebni są: pielęgniarki, ratownicy i pomoc medyczna do pracy, ale w zwykłym systemie zmianowym na określonych warunkach finansowych.

Fot. KPRM

Od 8 sierpnia w 19 powiatach mają obowiązywać nowe obostrzenia. Dotyczy to tych terenów, w których zanotowano wzrost liczby zachorowań na COVID-19 w ostatnich dwóch tygodniach. Zmiany dotyczą m.in. zasad zasłaniania ust i nosa, a także zmniejszenia limitu osób w restauracjach, sklepach czy na imprezach. Projekt rozporządzenia trafił do konsultacji.

Dodatkowo powiaty podzielono na dwie strefy: żółtą i czerwoną – z różnym zakresem obostrzeń. W pozostałych powiatach, które oznaczone są kolorem zielonym, obowiązują dotychczasowe zasady bezpieczeństwa.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×