REKLAMA

Bezpieczeństwo w Powiecie Kłodzkim

Czy możemy czuć się bezpiecznie w naszym Powiecie?

Odpowiedź na to pytanie mogliśmy uzyskać w dniach 7-8.09.2017 w przepięknym narciarskim kurorcie w Zieleńcu.

To właśnie tam przyjechali najlepsi z najlepszych którzy dbają o nasze bezpieczeństwo. To pod patronatem Starostwa Kłodzkiego odbyła się konferencja dotycząca działania służb i straży w celu zapewnienia bezpieczeństwa w naszym Powiecie ze szczególnym uwzględnieniem przestępczości narkotykowej.

Takie spotkania są szczególnie ważne dla Starosty Kłodzkiego Macieja Awiżenia i to nie tylko też ze względu na to że nasz Powiat znajduję się w trudnej do zabezpieczenia strefie nadgranicznej.

Po ciekawej serii wykładów o godzinie 15.00 rozpoczęły się widowiskowe pokazy w terenie. Swoje umiejętności mogli zaprezentować przedstawiciele Straży Pożarnej, Straży Granicznej oraz GOPRu.

W hotelu Absolwent, w którym odbywało się całe spotkanie Straż Pożarna zaprezentowała pokazową akcje ewakuacyjną z zadymionego budynku oraz akcje ratunkową za pomocą podnośnika koszowego. Następnie zaprezentowano możliwości gaśnicze wozów bojowych.

Po tych gorących momentach Straż Graniczna przeprowadziła pokazową akcje zatrzymania osób podejrzanych o posiadanie narkotyków, gdzie w przeszukaniu samochodów brały udział wyszkolone psy. Pieski bezbłędnie znalazły ukryte narkotyki.

W między czasie uczestnicy mieli niezwykłą okazje aby zwiedzić specjalistyczny samochód Policyjny do monitorowania. Pojazd umożliwia obserwacje z dużych odległości jak i w trudnych warunkach pogodowych oraz w nocy.

Ostatnim ale chyba najbardziej emocjonującym był pokaz ewakuacji osób uwięzionych na wyciągu narciarskim. Ratownicy GOPRu, precyzyjnie używając metod alpinistycznych uwolnili wszystkich poszkodowanych.

Każda ze służb pokazała wielki profesjonalizm w swoich działaniach i mistrzostwo wypracowane ciężką pracą.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Bezpieczeństwo w Powiecie Kłodzkim

Obrazek użytkownika No nie wiem , nie wiem
  • No nie wiem , n...
  • 10-09-2017

Dzięki PIS ! A jak było wcześniej ?
Obrazek użytkownika Henryk
  • Henryk
  • 10-09-2017

Lepiej!

19-letni chłopak zginął na miejscu w wyniku wypadku, do którego doszło dziś, tuż po 8.00 w Bystrzycy Kłodzkiej.

Nawet na trzy lata może trafić do więzienia mężczyzna odpowiedzielny za kradzież telefonu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×