REKLAMA

Murem za Olbrzymem

Tablica pamiątkowa foto: wlodarz.pl

Murem za Olbrzymem”, to akcja która ma wpłynąć na zmianę decyzji Nadleśnictwa Wałbrzych, które wypowiedziało umowę najmu spółce Centrum Muzealno-Turystyczne „Olbrzym”.

Afera na Włodarzu podzieliła mieszkańców. Jedni twardo stoją za Krzysztofem Szpakowskim, który jest twórcą i właścicielem znanego w całej Polsce kompleksu muzealno-turystycznego Włodarz. Inni rację przyznają Nadleśnictwu Wałbrzych. Zwolennicy Krzysztofa Szpakowskiego rozpoczęli akcję „Murem za Olbrzymem”. Jej celem jest zebranie jak największej liczby podpisów, które mogą przyczynić się do zmiany decyzji podjętej przez leśników. Podpisy można składać na www.petycjeonline.com.
Wypowiedzieli umowę
Przypomnijmy: Nadleśnictwo Wałbrzych, które jest właścicielem działki wypowiedziało umowę najmu spółce Centrum Muzealno-Turystyczne „Olbrzym”, bo jak mówił nadleśniczy Marcin Calów, pan Szpakowski do dzisiaj nie przedstawił im żadnych dokumentów świadczących o tym, że reprezentuje spółkę. Po przeanalizowaniu umowy, która była podpisana 1 czerwca 2003 r., leśnicy uznali, że umowa w ogóle nie zabezpiecza interesów skarbu państwa. Co to dokładnie oznacza, leśnicy nie mówią. Mówią jednak, że Spółka ma opuścić teren do 30 września.
Machina ruszyła
Machina ruszyła, gdy w grudniu w mediach i na portalach społecznościowych gruchnęła informacja o zorganizowaniu w kompleksie Włodarz ekstremalnych zawodów pływackich. Ich organizacji w tym miejscu sprzeciwili się m.in. przedstawiciele Fundacji Thesaurus. - Całą spiralę nakręcają trzy osoby, a posłużyły się jednym pieniaczem, który pisze na wszystkich i do wszystkich. Nawet na premiera, czy głównego konserwatora zabytków. To nie były zawody - grzmi Krzysztof Szpakowski. - Tu były obozy pracy AR, a nie obozy koncentracyjne. To jest różnica. Na terenie Włodarza nigdy nie było obozu. Na terenie Włodarza nigdy nie znaleziono żadnego grobu. Były po wojnie komisje, które szukały i niczego nie znaleziono. Wysłano paszkwila do generalnej dyrekcji lasów do IPN-u i gdzie tylko można. Napisano w nich, że w miejscu kaźni, gdzie pracowali żydowscy więźniowie obozu koncentracyjnego, urządza się zawody itd. Przede wszystkim ani miejsce kaźni, ani żydowscy więźniowie z obozu koncentracyjnego, ani zawody - dodaje. Warto przypomnieć, że Krzysztof Szpakowski poświęcił tu 15 lat życia i pracy. Zainwestował miliony złotych i tak naprawdę odkopał Włodarza.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Murem za Olbrzymem

Obrazek użytkownika Dokąd idziemy
  • Dokąd idziemy
  • 08-02-2019

Chłop zrobił wiele a nawet bardzo wiele włożył serce a dzisiaj chcą mu to zabrać .Tak rządzi dobra zmiana . Idźmy wszyscy murem za olbrzymem w obecnych rękach . Niemożna niszczyć ludzi
Obrazek użytkownika Malarz duszy
  • Malarz duszy
  • 09-02-2019

Czym jest FUNDACJA "THESAURUS" ?. Jest zwykłym biznesem panów Lewandowskiego i Adamskiego. Firmą świadczącą usługi budowlane i około budowlane. Jednak nie tylko. Jeszcze "stosunki międzyludzkie, doradztwo jakoweś, naprawa maszyn i pojazdów... Z wpisu w KRS wynika, że ta firma zajmuje się prawie wszystkim, od robót budowlanych przez naprawę jednostek pływających, na budowie wojskowych pojazdów bojowych. Niczym wszystko, na czym da się coś zarobić... Ale widać do Mitsubishi to im jeszcze brakuje. Sama zaś działalność niby ochrony zabytków to jedynie ich hobby, umiejętnie "wkręcone" w tryby zwykłego biznesu. Jednak pisać skargi to już nie hobby, a po prostu czysta złośliwość, także ukierunkowana na biznes. Nie zdziwiłoby mnie, gdyby chcieli przejąć "opiekę" nad Włodarzem.

Czy ta bezprecedensowa sprawa zamieni się w bezprecedensowy falstart? Kolejny termin rozprawy były proboszcz kontra biskup za trzy miesiące.

foto: pixabay.com

Od 490 tys. zł w podlaskich Przytułach do ponad 6 mld w Warszawie – tak według prognoz Ministerstwa Finansów ukształtują się przyszłoroczne dochody gmin i miast z udziału w podatku PIT. Z naszych podatków dochodowych wpłynie w 2020 roku do samorządowych kas blisko 55 mld zł. Ile wezmą nasze gminy?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×