REKLAMA

Wyższe renty i emerytury

W tym roku dla niskich emerytur podwyżki będą kwotowo-procentowe. Większość osób dostanie 70 zł brutto więcej.

Świadczenia powyżej 3 tys. zł podniesione zostaną procentowo, o 2,86 proc. To doskonała wiadomość dla osób z niskimi emeryturami. W marcu część emerytów dostanie na swoje konta więcej kasy, bo ZUS zwróci seniorom nadpłacony podatek.
- W tym roku emerytury i renty zostaną objęte waloryzacją kwotowo-procentową. Oznacza to, że każde świadczenie zwiększamy o taki sam procent, z zastrzeżeniem, że kwota podwyżki nie może być mniejsza nić 70 zł brutto – mówi Iwona Kowalska-Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. - Tą minimalną kwotę, czyli 70 zł brutto, dostaną osoby, których świadczenie nie przekracza 2.147,30 zł brutto. Natomiast wszystkie świadczenia powyżej tej kwoty zostaną przeliczone przy użyciu wskaźnika waloryzacji, który w tym roku wynosi 102,86 proc. – dodaje. Oprócz samej waloryzacji zmienia się także minimalna wysokość części świadczeń wypłacanych przez ZUS.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Wyższe renty i emerytury

W Karłowie powstaje parking na 87 samochodów. W tym 3 miejsca przeznaczone będą dla osób niepełnosprawnych, a 3 dla autobusów. Tempa prac nie spowalniają nawet warunki pogodowe, bo kostka gdy padał śnieg układana była w namiotach.

27 lutego Rada Powiatu Kłodzkiego podjęła uchwałę w sprawie likwidacji Domu Pomocy Społecznej w Szczytnej. Czy to kończy sprawę? Nic podobnego.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×