REKLAMA

Dwie ulice zmienią nazwy

Dwie bystrzyckie ulice: Józefa Leńskiego i Karola Świerczewskiego zmienią swoje nazwy

Władze miejskie zostały zobowiązane do ustalenia dla nich nowych mian ustawą z 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego. Dotychczasowi patroni tych ulic z takim ustrojem są utożsamiani. Stąd do 28 kwietnia br. mieszkańcy Bystrzycy Kłodzkiej do Urzędu Miasta i Gminy (Biuro Obsługi Klienta) mogą zgłaszać pisemnie swoje propozycje nazw dla tych ulic z wyłączeniem takich, które odstają od zapisów ustawy. Rada Miejska w drodze uchwały, biorąc pod uwagę zgłoszone propozycje, wprowadzi nowe nazwy dla wspomnianych ulic.

Przypominamy, że w przypadku zmiany nazwy ulicy w następstwie zapisów ustawy dekomunizacyjnej nie ma potrzeby wymiany dowodów osobistych. Te dokumenty są ważne do daty na nich podanej.

Wolne od opłat są zmiany w postępowaniach sądowych i administracyjnych (w sprawach dotyczących ujawnienia w księgach wieczystych oraz uwzględnienia w rejestrach, ewidencjach i dokumentach urzędowych) związane z ustawą dekomunizacyjna z 1 kwietnia 2016 r.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Dwie ulice zmienią nazwy

Olbrzymie zainteresowanie ofertą sprzedaży pałacu w Bożkowie. Niewielu potencjalnych kupców jest jednak świadoma, ile trzeba włożyć w remont zabytku

 Kolejarze wyremontowali 3 km torów. Wydali na to 6,5 mln zł, ale są efekty

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×