REKLAMA

Dwie ulice zmienią nazwy

Dwie bystrzyckie ulice: Józefa Leńskiego i Karola Świerczewskiego zmienią swoje nazwy

Władze miejskie zostały zobowiązane do ustalenia dla nich nowych mian ustawą z 1 kwietnia 2016 r. o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego. Dotychczasowi patroni tych ulic z takim ustrojem są utożsamiani. Stąd do 28 kwietnia br. mieszkańcy Bystrzycy Kłodzkiej do Urzędu Miasta i Gminy (Biuro Obsługi Klienta) mogą zgłaszać pisemnie swoje propozycje nazw dla tych ulic z wyłączeniem takich, które odstają od zapisów ustawy. Rada Miejska w drodze uchwały, biorąc pod uwagę zgłoszone propozycje, wprowadzi nowe nazwy dla wspomnianych ulic.

Przypominamy, że w przypadku zmiany nazwy ulicy w następstwie zapisów ustawy dekomunizacyjnej nie ma potrzeby wymiany dowodów osobistych. Te dokumenty są ważne do daty na nich podanej.

Wolne od opłat są zmiany w postępowaniach sądowych i administracyjnych (w sprawach dotyczących ujawnienia w księgach wieczystych oraz uwzględnienia w rejestrach, ewidencjach i dokumentach urzędowych) związane z ustawą dekomunizacyjna z 1 kwietnia 2016 r.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Dwie ulice zmienią nazwy

Nie zamykasz drzwi w domu czy w aucie? Licz się z tym, że mogą Cię okraść! Tak jak 28-letnią mieszkankę Lądka Zdroju. Kobieta w chwili straciła torebkę z dokumentami i pieniędzmi.

Policja zatrzymała kolejnych nietrzeźwych kierujących. W powiecie kłodzkim to prawdziwa plaga!

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×