REKLAMA

Domki dla kolczastych

Siedem części ze specjalnego tworzywa, kilka blachowkrętów, dwie minuty czasu i... domek dla jeży był gotowy.

Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy firmy Tauron, wykonał taki domek osobiście. Potem razem z Jerzym Garą, szefem ośrodka dla jeży zanieśli go do ogrodu. Takich „domków dla jeża megazwierza” firma Tauron ufundowała dla kłodzkiego ośrodka dziesięć. To nie koniec. Kolejnej M3 dla kolczastych ssaków trafią do innych ośrodków i schronisk. - To drugie nasze działanie proekologiczne nakierowane na zwierzaki. Drugie, bo od wielu lat opiekujemy się bocianem białym, a właściwie 1600 gniazdami, jakie te ptaki mają na naszych słupach energetycznych – stwierdził Zimnoch. - Firma prowadzi też kampanie informacyjne, organizuje lekcje w szkołach uwrażliwiające dzieci i młodzież na dbałość o środowisko. W ramach akcji „Domek dla Jeża MegaZwierza” ponad sto domków trafi do ogrodów w województwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim – dodaje rzecznik Taurona. Kłodzki ośrodek, który działa już 10 lat, pomaga słabym jeżom, niezdolnym samodzielnie przetrwać zimy. - Na co dzień pomagamy kilkudziesięciu jeżom. Trwałe i ciepłe domki od Taurona to ważny krok przygotowujący ośrodek na jesienną falę kolczastych sierotek, które bez pomocy człowieka nie mają szans na przetrwanie – wyjaśnia Jerzy Gara założyciel Ośrodka Rehabilitacji Jeży w Kłodzku. – To dobrze, że ludzka pomysłowość i nowe technologie wspierają dzikie zwierzęta, którym trudno czasem żyć w ludzkim sąsiedztwie – dodaje Gara.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Domki dla kolczastych

Fot. Adam Jaśnikowski

Stronie Śląskie: Zrozumieliśmy, że mamy takie same problemy - mówią przedsiębiorcy o dzisiejszym proteście.

FOT. Redakcja

Kłodzko. Wiceminister odwiedził kłodzkich żołnierzy. Jaki był cel jego wizyty?

Fot. Bartek Zubowicz

Kłodzko: Doszło do wypadku na skrzyżowaniu ulicy Letniej z Łąkową

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×