REKLAMA

Więźniowie narysowali Papieża

Ryunki przedstawiające Papieża Polaka zachwycają

fot. Zakład Karny w Kłodzku

Osadzeni spotykają się na zajęciach, podczas których wykorzystują następujące metody arteterapii: rysunek, malarstwo, zdobnictwo, dekoratorstwo, rzeźba, muzykoterapia, sztuki użytkowe, udział w koncertach, spotkania z artystami i instruktorami prowadzącymi zajęcia

W kwietniu i maju osadzeni z Zakładu Karnego w Kłodzku w ramach programu ,,Dzieło Sztuki'' wzięli udział w konkursach plastycznych organizowanych z okazji obchodów stulecia urodzin wielkiego papieża Jana Pawła II.
Dzieło Sztuki to program resocjalizacji prowadzony w kłodzkiej jednostce penitencjarnej przez wychowawców ds. kulturalno – oświatowych. Osadzeni spotykają się na cyklicznych zajęciach, podczas których wykorzystują następujące metody arteterapii: rysunek, malarstwo, zdobnictwo, dekoratorstwo, rzeźba, muzykoterapia, sztuki użytkowe, udział w koncertach, spotkania z artystami i instruktorami prowadzącymi zajęcia. Warto podkreślić, że w resocjalizacji przez twórczość nie chodzi jedynie o rozwój wyobraźni czy postaw twórczych, ale przede wszystkim o neutralizowanie negatywnych skutków izolacji więziennej. Twórczość artystyczna pozwala oprócz wyzwalania potencjału artystycznego na rozwój emocjonalny i intelektualny, co stanowi znaczne złagodzenie deprywacji bodźców wynikających z izolacji. Uczestnicy programu pragnąc upamiętnić 100. rocznicę urodzin papieża wykorzystali umiejętności zdobyte na zajęciach programowych przygotowując 20. prac konkursowych. Trzymamy kciuku za wszystkich uczestników konkursów i mamy nadzieję, że wraz z poziomem artystycznym wzrośnie chęć przemiany swojego życia.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Więźniowie narysowali Papieża

fot. KPP Kłodzko

Mężczyzna pod nieobecności właścicieli włamał się do pomieszczeń gospodarczych budynku

Podczas drugiej tury wyborów prezydenckich gminy do 20 tys. mieszkańców, w których zostanie odnotowana najwyższa frekwencja wyborcza, otrzymają wóz strażacki. Do wygrania będzie 49 pojazdów.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×