REKLAMA

Mamy 17 milionerów

Przybywa milionerów. W 2016 roku było ich 11, w 2017 o 6 więcej.

Aż 17 podatników, którzy złożyli swój PIT w Urzędzie Skarbowym w Kłodzku, wykazało roczny dochód (za 2017 roku) na poziome miliona zł i więcej. W sumie do kłodzkiej skarbówki wpłynęło w tym roku 32.155 zeznań podatkowych. To o ponad tysiąc więcej niż w 2017 roku (PIT-ów za 2016 rok było 31.013). Podatnicy coraz chętniej wybierają możliwość złożenia zeznania przez internet, o czym świadczy fakt, iż w tej formie złożono 20.720 PIT-ów (w 2016 roku było ich 17.460). W zeznaniach podatkowych składanych za 2017 r. 24.417 osób zawnioskowało o przekazanie 1 procenta swojego podatku na organizację pożytku publicznego (w 2017 roku było ich 18.745). Nadal spora ilość zeznań składana jest po terminie. Niezłożenie zeznania podatkowego w ustawowym terminie stanowi wykroczenie skarbowe (lub przestępstwo skarbowe przy narażeniu Skarbu Państwa na uszczuplenie powyżej 10,5 tys. zł) i zagrożone jest sankcją karno-skarbową w wysokości od 210 zł do 4.200 zł (w przypadku postępowania zakończonego nałożeniem mandatu). W postępowaniu sądowym (odmowa przyjęcia mandatu) kara może wynieść nawet 42.000 zł. W przypadku przestępstwa skarbowego kary są wyższe - to kwoty od 700 zł do nawet 20 mln zł. - Na dzień sporządzenia niniejszej odpowiedzi nie nałożono kary za niezłożenie zeznania podatkowego w terminie. Natomiast za błędy nieumyślnie popełnione w PIT-ach urząd skarbowy nie nakłada kar. W przypadku nieprawidłowości w złożonym zeznaniu tutejszy organ wzywa podatnika do skorygowania rozliczenia, a w przypadku oczywistych omyłek z urzędu koryguje zeznanie – informuje Jolanta Semik, naczelnik Urzędu Skarbowego w Kłodzku. Urząd Skarbowy w Kłodzku rozlicza podatników mieszkających w 7 gminach powiatu kłodzkiego (Kłodzko, gmina Kłodzko, Polanica-Zdrój, Szczytna, Duszniki-Zdrój, Lewin i Kudowa-Zdrój)

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Mamy 17 milionerów

foto: pixabay.com

Sąd skazał go na rok więzienia za aferę w SOKU. Drugi proces, w sprawie przekrętu w PCK, wciąż trwa.

foto: pixabay.com

Zgromadzenie Najświętszych Serc Jezusa i Maryi pozyskało dotacje na wykonanie I etapu prac związanych z remontem dachu Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Starym Wielisławiu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×