REKLAMA

Kłodzko. Zgłosili trzy projekty w ramach Polskiego Ładu. Jakie?

Czy kłodzki Rynek będzie miał szansę na remont?

Fot. Redakcja

Rewitalizacja kłodzkiego rynku, budowa EkoSmart Przedszkola, przebudowa ulicy Zamiejskiej. Czy te projekty dostaną dofinansowanie?

Kłodzko. Urzędnicy zgłosili trzy projekty w ramach funduszu rządowego Polski Ład. To przebudowa ulicy Zamiejskiej za 4.997.000 zł. Drugim projektem jest rewitalizacja kłodzkiego rynku – modernizacja budynku ratusza. To koszt 22.500.000 zł. Trzeci projekt to budowa EkoSmart Przedszkola za 19.741.210,90 zł. Jak podkreśla burmistrz Michał Piszko, są to inwestycje potrzebne mieszkańcom Kłodzka. - Mam nadzieję, że otrzymamy dofinansowanie. Czekamy na rozstrzygnięcie - mówi burmistrz.

Program Polski Ład składa się z 10 obszarów i dotyczy najważniejszych aspektów w życiu obywateli. Ich nazwy brzmią dumnie: "Plan na zdrowie", "Uczciwa praca - godna płaca", "Dekada rozwoju", "Rodzina i dom w centrum życia", "Polska - nasza ziemia", "Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek", "Dobry klimat dla firm", "Czysta energia - czyste powietrze", "CyberPoland 2025" i "Złota jesień życia". Wszystkie te projekty będą kosztować krocie. Do tego dochodzi podatkowa część Polskiego Ładu, która zakłada m.in. podwyżkę kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł, wzrost do 120 tys. zł progu podatkowego i wprowadzenie 9-proc. składki zdrowotnej, której nie będzie można odliczyć od podatku. Te zmiany przełożą się na płacone przez Polaków podatki, od którzy część pieniędzy trafia do samorządów.

K.Golak

Czytaj także:

<<Przeczytaj najnowsze wydanie Kobiecym Okiem. Kliknij TUTAJ, by je pobrać>>

<<W Ołdrzychowicach zderzyły się trzy auta. Co się wydarzyło?>>

<<Znieważył miejsce spoczynku zmarłego. Przeczytaj co się wydarzyło na cmentarzu>>

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Kłodzko. Zgłosili trzy projekty w ramach Polskiego Ładu. Jakie?

Obrazek użytkownika KINGA
  • KINGA
  • 22-09-2021

Czy te projekty i inwestycyjne dostaną dofinansowanie? Dowiedz się więcej / zasady programu znajdują się na stronie Internetowej - priorytet od 1 do 4. Tak więc, żadna nazwa podana przez Urząd Miasta w Kłodzku nie mieści się w obszarach dofinansowania. Możliwe, że ta pierwsza inwestycja uzyska dotacje jak udowodnią, że ulica jest zarządzana przez miasto itd., oraz zmienią nazwę inwestycji na „budowa lub modernizacja infrastruktury drogowej”. Nie mam zaufania do burmistrza nie przykłada się.

Fot. Schronisko Sowa

Ruszyła internetowa zbiórka, a dzierżawca schroniska ujawnia, kto i za co żąda od niego ponad 70 tys. zł

Fot. Zaginieni Policja

Widziałeś mężczyznę? Poinformuj policję, gdzie może przebywać.

Fot. FB/Łukasz Czech

Dziś otwarto oficjalnie zbiornik przeciwpowodziowy w Roztoce, w gminie Międzylesie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×