REKLAMA

Powiat Kłodzki. Obostrzenia przedłużone do końca stycznia

Powiat Kłodzki. Na dłużej pozostaną zamknięte m.in. restauracje

Powiat Kłodzki. Obostrzenia przedłużone do końca stycznia. Co to oznacza?

Powiat Kłodzki. Minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał podczas dzisiejszej konferencji prasowe, że obowiązujące obecnie obostrzenia będą przedłużone do końca stycznia. Jedynym wyjątkiem będzie powrót dzieci z klas I-III szkoły podstawowej od 18 stycznia do stacjonarnej nauki w szkołach. Przypomnijmy. Od 28 grudnia 2020 roku zamknięte są hotele, stoki narciarskie, galerie handlowe (z wyjątkiem sklepów spożywczych, sklepów z książkami i prasą, drogerii, aptek). Po powrocie do Polski transportem zbiorowym, obowiązuje 10-dniowa kwarantanna. Zamknięte pozostają również baseny, kluby fitness, siłwonie, restauracje, kina, muzea, teatry, a także galerie sztuki. Zgromadzenia publiczne są ograniczone do pięciu osób. Limity obowiązują też w sklepach i kościołach.Minister zdrowia na konferencji prasowej zwrócił także uwagę na zagrożenie trzecią falą koronawirusa. Podkreślił, że w Europie jest sporo implusów, które o tym świadczą. Polityk podkreślił również, że sytuacja w Polsce wygląda na tą chwilę stabilnie. 

 

Szansa na normalność

Jakiś czas temu pojawiły się niesprawdzone pogłoski na temat powrotu gastronomii do normalnego funkcjonowania. Według nich miało by się to odbyć dopiero za 2 lub 3 miesiące. Czyli w okolicach marca. W ubiegłym roku restauracje otworzyły się jednak dopiero w maju. Oczywiście przy ich funkcjonowaniu obowiązywał dalej reżim sanitarny. - Nie potwierdzam informacji, że branża restauracyjna będzie zamknięta jeszcze przed 2-3 miesiące. Jednak w lockdownie chodzi o przerwanie rozprzestrzeniania się wirusa. Cała gastronomia to miejsca, w których spotykają się ludzie i wtedy dochodzi do rozprzestrzeniania wirusa. Przypuszczam, że tu sytuacja z otwarciem branży będzie analogiczna do tego, co działo się w ubiegłym roku. Pierwszy etap odmrożeń miał miejsce w maju i od tego czasu ludzie oraz biznes mogli normalnie funkcjonować. Mam nadzieję, że etap ferii i kolejne tygodnie pokażą, że Polacy jako społeczeństwo działali odpowiedzialnie – mówiła w programie Money To Się Liczy, wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

 

Zobacz ile osób zachorowało na koronawirusa 11 stycznia

Sprawdź, gdzie będziesz mógł się zaszczepić

 

 

 

K.Golak/N. Kołodziej 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (2): Powiat Kłodzki. Obostrzenia przedłużone do końca stycznia

Obrazek użytkownika Adolf Kamchatkov
  • Adolf Kamchatkov
  • 11-01-2021

Te polskojęzyczne tzw. władze. Nie walczą z wirusem, ale z Narodem Polskim.
Obrazek użytkownika Paulina
  • Paulina
  • 11-01-2021

Restauracje to miejsce gdzie dochodzi do rozprzestrzeniania się wirusa a w sklepach tak się nie dzieje? Tam ludzie są chronieni czy jak? Przyznajcie się że chodzi wam o to żeby wykończyć Polska gospodarkę i nas ludzi przy okazji.

Fot. Schronisko Sowa

Ruszyła internetowa zbiórka, a dzierżawca schroniska ujawnia, kto i za co żąda od niego ponad 70 tys. zł

Fot. Zaginieni Policja

Widziałeś mężczyznę? Poinformuj policję, gdzie może przebywać.

Fot. FB/Łukasz Czech

Dziś otwarto oficjalnie zbiornik przeciwpowodziowy w Roztoce, w gminie Międzylesie.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×