REKLAMA

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki poświęcony twórczości wielkiego mistrza muzyki baroku - Johana Sebastiana Bacha w 500-lecie reformacji

 

W piątek 29 września o godzinie 17:00 w Muzeum Ziemi Kłodzkiej rozpocznie się koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki. W programie koncertu znajdą się utwory wielkich kompozytorów tej epoki jak: Francois Couperin czy Luigi Bocherini.

Wykonawcami będą: Liliana Stawarz - klawesyn, Ryszard Bednarczuk - wiolonczela.

Ryszard   Bednarczuk

Absolwent Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie, gdzie studiował u prof. Kazimierza Michalika i Andrzeja Wróbla (1987). Asystent profesor Cecylii Barczyk w Towson State University w Baltimore w U.S.A. (1993-1994).  Stypendysta: Fundacji Yehudi Menuhina we Francji, Fundacji Paula Hindemith’a w Szwajcarii, Peabody Conservatory of Music w Stanach Zjednoczonych, Fundacji Kultury Polskiej. Trzykrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki. Do 2017 r. -  koncertmistrz zespołu orkiestry Warszawskiej Opery Kameralnej w Warszawie. Koncertuje jako solista i kameralista w kraju  i za granicą. Ważne miejsce w repertuarze artysty zajmuje muzyka współczesna. W swoim dorobku artystycznym wiolonczelista posiada szereg prawykonań, w tym również utworów jemu dedykowanych. Ryszard Bednarczuk realizuje nagrania dla Polskiego Radia i Telewizji. Gra na wiolonczeli francuskiego lutnika Leoni Bernardell’a  z początku XIX  wieku.

Lilianna Stawarz

Klawesynistka i pedagog Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (od 2012 do 2016 r. pełniła funkcję Prodziekana  na Wydziale Instrumentalno-Pedagogicznym w Białymstoku). Aktualnie jest Kierownikiem  Międzywydziałowego Zakładu Muzyki Dawnej  oraz prowadzi wykłady na Wydziale Wokalnym UMFC, z którym corocznie organizuje koncerty i spektakle operowe jako  kierownik artystyczny i dyrygent. W latach 1991-2017 roku związana była z Warszawską Operą Kameralną ( 2015-2017 jako Kierownik Artystyczny O/Barok).

Lilianna Stawarz jest prezesem Stowarzyszenia Miłośników Sztuki Barokowej Dramma Per Musica. Artystka dokonała kilku nagrań solowych między innymi: 2003- C. P. E Bach ( CD Accord), 2007- podwójny album ze Suitami klawesynowymi HWV 426-433 G. Fr.  Haendla (Fundacja Pro Musica Camerata), 2012r.- Inwencje i Sinfonie J. S. Bacha (Polskie Radio)

Organizatorem koncertu jest Państwowa Szkoła Muzyczna I-go st. im. Fryderyka Chopina w Kłodzku oraz Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku.

Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Międzynarodowy Dzień Muzyki

19-letni chłopak zginął na miejscu w wyniku wypadku, do którego doszło dziś, tuż po 8.00 w Bystrzycy Kłodzkiej.

Nawet na trzy lata może trafić do więzienia mężczyzna odpowiedzielny za kradzież telefonu.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×